عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس گفت: رئیس مجلس ضمن لغو مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌های سال ۹۸، دولت را موظف کرده که مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق کارکنان ارائه کند.

به گزارش دلفین، «حمیدرضا حاجی‌بابایی» با اشاره به بررسی موضوع افزایش حقوق‌ها در سال ٩۸، افزود: باتوجه به بررسی‌های به عمل آمده در مورد عملکرد دولت در خصوص افزایش حقوق‌ها براساس جزء «ی» بند «الف» تبصره ۱۲؛ دیدگاه رئیس مجلس منطبق بر آنچه دولت عمل کرده نیست و آن را مغایر با قانون مجلس شناخت.
رئیس فراکسیون فرهنگیان در تبیین این موضوع گفت: بند ۱۵۸ که بدون طرح در صحن علنی مجلس به صورت غیر قانونی به مصوبه مجلس افزوده شده است، موضوعیت ندارد و نمی‌تواند متن قانون را تغییر دهد.
وی بیان داشت: مصوبه‌ای که دولت براساس آن عمل کرده، منطبق بر بند «ی» نیست، لذا رئیس مجلس شورای اسلامی مصوبه دولت را منطبق بر بند «ی» مصوبه مجلس تشخیص نداده است و آن را لغو کرد.
حاجی بابایی تاکید کرد: بنابراین منتظریم تا اصلاح مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها براساس افزایش ۴۰۰ هزار تومان و تا ده درصد برای همه حقوق‌بگیران کشوری و لشکری در اسرع وقت به مجلس اعلام شود.
عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس افزود: علاوه بر اصلاحیه مصوبه دولت در خصوص شاغلان اعمال همسان سازی حقوق برای همه بازنشستگان کشوری و لشکری براساس عدالت مورد انتظار است.

  • نویسنده : 1008