رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان مالیاتی بخش خصوصی که تا پایان شهریور نسبت به پرداخت معوقات مالیاتی خود اقدام کنند، جرائم‌شان به صورت 100 درصد بخشیده می‌شود.

به گزارش دلفین و به نقل از خبرگزاری تسنیم، «امید علی پارسا» رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، در شصت و هفتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولتی و بخش خصوصی استان خراسان رضوی، اظهار داشت: با توجه به سهم قاچاق و عوامل پنهان در این مسئله، رقم فرار مالیاتی در کشور قطعی نیست، اما طبق برآوردهای ما، ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در ایران صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مودیان مالیاتی بخش خصوصی که تا پایان شهریور نسبت به پرداخت معوقات مالیاتی خود اقدام کنند، جرائم‌شان به صورت ۱۰۰ درصد بخشیده می‌شود، خاطرنشان کرد: در این بخشنامه که یکشنبه هفته آینده صادر می‌شود برای معوقات بخش دولتی هم تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده است.

پارسا با بیان اینکه وزرات راه و شهرسازی قول داده ‌زیرساخت لازم برای شناسایی خانه‌های خالی را تا پایان امسال فراهم کند، تصریح کرد: این سامانه، گرفتن مالیات از خانه‌های خالی را ممکن می‌کند.

وی اضافه کرد: لایحه مالیات بر عایدی سرمایه تا پایان مرداد، چکش‌کاری و به وزارت اقتصاد ارجاع می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه گفت: داشتن اطلاعات اقتصادی شهروندان حق حاکمیت است. نمی‌شود ارائه اطلاعات اقتصادی به سازمان امور مالیاتی را دخالت در حریم شخصی عنوان کرد و انتظار دریافت عادلانه مالیات را هم داشت.

  • نویسنده : 1008