فرمانده دريابانی هرمزگان از شناسايی و انهدام يک باند از قاچاقچيان خارجی سوخت و کشف محموله سوختی قاچاق در مرزهای آبی استان خبر داد.

به گزارش دلفین، «سرهنگ حسین دهکی» فرمانده دريابانی هرمزگان، گفت: در اجرای فرامين مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تدابير فرمانده مرزبانی ناجا و با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان يافته قاچاق کالا و ارز به صورت ويژه در دستور کار اين فرماندهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی از کشف محموله سوخت قاچاق و انهدام يک باند از قاچاقچيان خارجی سوخت در استان خبر داد و افزود: در اين راستا با انجام اقدامات اطلاعاتی، مراقبت‌های ويژه و با تلاش‌های شبانه روزی و فعاليت بی‌وقفه مرزبانان استان، يك باند از قاچاقچيان سوخت كه به صورت كلان اقدام به قاچاق مي كردند را شناسايی و تحت نظر اطلاعاتی قرار دادند.

فرمانده دريابانی استان هرمزگان افزود: با اقدام به موقع مرزبانان و دريك عمليات سريع و غافلگيرانه محموله سوخت قاچاق در آب‌های شهرستان سیریک شناسايي و توقيف شد.

سرهنگ دهکی بيان كرد: در اين عمليات یک فروند یدک کش خارجی توقيف و ۲۸۳ هزار و ۹۰۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۳۲۲ میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال نيز كشف شد.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در این رابطه ۱۲ نفر متهم خارجی تبعه کشور فیلیپین دستگیر و اقدامات قانونی از طريق مراجع قضائی به صورت ويژه در حال پيگيری است.

ایشان با اشاره به برشمردن خسارات جبران ناپذیر قاچاق برپیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه خاطرنشان کرد: دریابانی هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق، اجازه هیچ‌گونه فعالیت سودجویانه را در مناطق ساحلی و دریایی استان هرمزگان را نخواهد داد.

  • نویسنده : 1007