معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از آغاز اجرای عملیات آسفالت پروژه رینگ جزیره هرمز خبر داد و گفت: 10 هزار متر از طول این رینگ آماده آسفالت شده است.

به گزارش دلفین، «علی علیزاده» معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، عنوان کرد: زیرسازی و آماده‌سازی و آسفالت رینگ جزیره هرمز در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری، تسهیل در تردد شهروندان، وسایل نقلیه و در نهایت آسایش بازدید کنندگان اهمیت بالایی دارد که این امر موجب شده تا راه و شهرسازی با جدیت بیشتری در این راه قدم بردارد.

وی عنوان کرد: از آنجایی جزیره هرمز یکی از مقاصد مهم گردشگری در استان هرمزگان است و علاوه بر جاذبه‌ها تاریخی به جهت خاص بودن بافت زمین شناسی آن، می‌تواند مقصد مهمی برای دانشجویان این رشته نیز باشد، عملیات اجرایی رینگ با همکاری بنیاد برکت در حال انجام است.

علیزاده در ادامه سخنان خود درباره مشخصات رینگ جزیره هرمز نیز بیان کرد: عرض کل بلوار ۱۴٫۶ متر است و دوخط عبوری دو متری جهت پیاده روی و مسیر دوچرخه سواری دارد که در حال احداث است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهر سازی هرمزگان در خصوص فعالیت‌های عمرانی صورت گرفته در راستای تکمیل فاز نخست این پروژه گفت: عملیاتی نظیر خاکبرداری و خاکریزی، احداث ۱۲ دستگاه پل، ۱۳ دستگاه پارکینگ، صورت گرفته است و تنها اساس و آسفالت پروژه باقی مانده است که در روزهای پیش رو انجام خواهد گرفت.

وی در پایان یاد آور شد: طول کل رینگ حدود ۲۱ کیلومتر است که انشاالله با تزریق اعتبار در سال های آتی و به مرور، اجرا خواهد شد.

  • نویسنده : 1007