مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کشتی سابیتی تا هشت روز دیگر وارد کشور می‌شود و تعمیرات آن در بندرعباس آغاز خواهد شد.

به گزارش دلفین و به نقل از رسانه مرکز، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادرو دویانوردی در خصوص آخرین وضعیت نفتکش سابیتی اذعان داشت: با اقدامات به موقع توسط دریانوردان حاضر در کشتی، موفق به مدیریت حادثه و خسارت شدیم تا جایی که از  ادامه نشت نفت از کشتی و ایجاد آلودگی جلوگیری شد.

وی ادامه داد: کشتی سابیتی با شرایط پایدار مسیر خود به سمت خلیج فارس ادامه می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود که تا هشت روز آینده به بندرعباس برسد.

مدیرعامل سازمان بنادرو دویانوردی عنوان کرد: به محض ورود سابیتی به بندرعباس تعمیرات مورد نیاز برای رفع خسارت وارد شده به کشتی آغاز خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان بنادرو دویانوردی، سابیتی اکنون در حدود تنگه باب المندب رسیده است به زودی وارد خلیج عدن می‌شود و از آن جا از طریق شمال اقیانوس هند به تنگه هرمز و سپس بندر عباس می‌رسد.

راستاد میزان محموله نفت کش را ١۴٠ هزار تن نفت خام اعلام کرد و گفت: با اقدامات به موقع میزان نشت نفت به صفر  رسیده است و خسارتی به محموله کشتی وارد نشده است.

وی علت حادثه را اصابت شی خارجی( موشک) اعلام کرد و بیان کرد: مراجع ذی صلاح در حال بررسی دلیل ایجاد حفره در بدنه کشتی هستند.

محمد راستاد هم چنین در خصوص آخرین وضعیت پرونده کشتی انگلیسی که حدود یک ماه پیش توسط ایران رفع توقیف شد، گفت: پرونده حقوقی کشتی انگلیسی در دادگاه بندرعباس باز است اما هنوز رقم غرامتی که باید به ایران پرداخت کنند مشخص نشده است.

مدیرعامل سازمان بنادرو دویانوردی کشور گفت: به زودی متخصصان و کارشناسان دریایی میزان غرامت را اعلام و نماینده کشتی در ایران موظف به پرداخت خسارت وارده است.

  • نویسنده : 1007