مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از ظرفیت تخلیه 400 واگن مواد معدنی در این منطقه ویژه اقتصادی خبر داد.

به گزارش دلفین، «حسن خلج طهرانی» مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در نشست مشترک با مدیران‌عامل شرکت‌های مستقر دراین منطقه ویژه اقتصادی گفت: امیدواریم اقدامات ما به عنوان جهادگران عرصه صنعت بتواند سبب گشایش اقتصادی کشور و بهبود سطح معیشتی مردم شود.
وی از تلاش‌های تمام شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس تقدیر و تشکر کرد و افزود: در هشت ماهه نخست سال ۹۷ مجموع تخلیه و بارگیری صورت گرفته چهار و نیم میلیون تن بود که این مقدار در مدت مشابه امسال به ۷.۸ میلیون تن ارتقا یافته است.

وی عمده‌ی حجم تخلیه و بارگیری را مرتبط با مواد معدنی خواند و افزود: در هشت ماهه امسال ۴.۵ میلیون تن متعلق به مواد معدنی و ۳.۳ میلیون تن متعلق به نفت کوره بوده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس اضافه کرد: در هشت ماهه سال گذشته شاهد بیش از ۵۸ هزار تخلیه واگن بوده‌ایم که این عملیات در سال جاری به بیش از ۶۲ هزار تخلیه واگن رسیده است که نشان از رونق تولید در این منطقه عظیم اقتصادی است.

وی در ادامه از ظرفیت تخلیه روزانه ۴۰۰ واگن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس خبر داد.

خلج طهرانی سپس اذعان داشت: باید توسعه پست برق شهید لشکری با ایجاد و راه‌اندازی ترانس سوم با ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر در دستور کار قرار گیرد.

وی در تشریح هدف از اجرای این طرح گفت: این مسأله با هدف بالا بردن قابلیت اطمینان پست برق شهید لشکری در زمینه تامین توان برق مورد نیاز صنایع صورت می‌پذیرد.

  • نویسنده : 1008