دادستان نظامی تهران گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح برای سربازان غایبی که خودشان به صورت داوطلبانه به خدمت سربازی مراجعه کنند، امتیازات ویژه‌ای در نظر گرفته است.

به گزارش دلفین، «غلام عباس ترکی» دادستان نظامی تهران، در حاشیه برگزاری دوره‎‌های آموزشی کارکنان حفاظت فرودگاه‌های استان هرمزگان به میزبانی جزیره کیش اظهار کرد: در طرح جدیدی که ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده است بحث حرفه‌آموزی سربازان در دستور کار قرار گرفته تا در حین خدمت سربازی، با همکاری مراکز علمی‌و‌کاربردی  آموزش و حرفه نیز بیاموزند.

وی افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح ضمن استفاده از این فرصت برای سربازان غایبی که خودشان به صورت داوطلبانه به خدمت سربازی مراجعه کنند، امتیازات ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

دادستان نظامی تهران در خصوص این طرح‌های حمایتی گفت: در این طرح علاوه بر این‌که بسیاری از سربازان از تعقیب کیفری معاف می‌شوند، در مواردی هم اگر محکوم شوند، محکومیت آن‌ها به محکومیت‌های غیر حبس و حتی تعلیقی تبدیل می‌شود.

ترکی تاکید کرد: حرفه‌آموزی، فراگیری مهارت‌های کاربردی با هدف تامین زندگی در حین خدمت و همچنین در آینده، از اهداف اجرای این طرح است./موج

  • نویسنده : 1008