استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه وضعیت استان به طور کامل تحت کنترل است، گفت: تمامی نیروی‌های امدادی و ستادی استان آماده باش و مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و در حال بررسی میزان خسارات هستیم.

به گزارش دلفین، «فریدون همتی» استاندار هرمزگان در طی نشستی که با حضور اصحاب رسانه تشکیل شد، با اشاره به اینکه اوضاع به طور کامل تحت کنترل است، اذعان داشت: خوشبختانه سیل تاکنون در استان تلفات جانی در پی نداشته و در حال بررسی میزان خسارات هستیم.

وی اضافه کرد: تمامی نیروی‌های امدادی و ستادی استان در حالت آماده باش و مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

همتی با اشاره به اینکه شخصا از روستاهای شمیل و چهچکور بندرعباس که بیشتر درگیر سیل بودند، بازدید کرده است، بیان کرد: از آغاز بارندگی اوضاع به طور کامل تحت کنترل است.

استاندار هرمزگان به تخلیه بخشی از آب سد شمیل هم اشاره کرد، افزود: به دلیل جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی بخشی از آب این سد روز گذشته با رعایت نکات ایمنی تخلیه شد.

همتی با اشاره به اینکه سیل به برخی زیرساخت‌های استان از جمله راه‌ها خسارات زیادی وارد کرده است که در حال بررسی میزان خسارات هستیم، خاطرنشان کرد:  از مردم سراسر استان تقاضا داریم تا خروج سامانه بارشی نکات ایمنی را رعایت کنند و از نزدیکی به رودخانه ها و ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه حجم آب برخی رودخانه ها تا چند روز پس از پایان بارندگی هم زیاد است، افزود: هم استانی‌ها از نزدیکی به رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

  • نویسنده : 1007