مدیر گروه سلامت محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به قرار گرفتن میزهای مربوط به نان در فضای باز و بیرون از نانوایی ها و وجود حیوانات موذی و سگ های ولگرد در اطراف برخی از نانوایی ها توصیه می شود، از این میزها جهت خنک نمودن نان داغ خودداری شود.

به گزارش دلفین، «ماشاالله مریدی» مدیر گروه سلامت محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار دلفین، گفت: با توجه به قرار گرفتن میزهای مربوط به نان در فضای باز و بیرون از نانوایی ها و وجود حیوانات موذی و سگ های ولگرد در اطراف برخی از نانوایی ها توصیه می شود، از این میزها جهت خنک نمودن نان داغ خودداری شود.

ماشاالله مریدی افزود: تذکرات لازم و اخطاریه های لازم به نانوایی ها داده شده است اما به لحاظ اهمیت موضوع با اتحادیه های نانوایی ها نیز دراین خصوص مکاتبه شده است .

وی افزود: الزام است که میزهای نانوایی ها شبها به داخل نانوایی منتقل شود و چنانچه میزها قابلیت انتقال به داخل را نداشته باشد روکش و پارچه تمیز در کوتاه مدت استفاده شود ودر دراز مدت میز به شکلی تغییر یابد که قابل جمع کردن  و جابجا کردن به داخل نانوایی باشد.

مریدی بیان کرد: به دلیل اهمیت موضوع و رسیدگی به موقع شهروندان می توانند در صورت مشاهد ه با شماره تلفن ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند.

  • نویسنده : 1007