رئیس صنعت، معدن، تجارت استان هرمزگان، گفت: برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط نیز به صورت مستمر و به تفکیک واحدها مشکلات احصا شده صورت گرفته و تلاش می کنیم برای عبـور از بحران تامین مواد اولیه صنایع تولیدی هرمزگان گام های موثری برداریم.

به گزارش دلفین، این روزها با توجه به نوسانات بازار و شرایط ویژه‌ی کشور، تامین مواد اولیه برای صنایع تولیدی در استان سخت شده است. با این حال در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام‌گذاری شده است، متولیان امر باید بیش از پیش تلاش کنند تا نه تنها دچار رکود در تولید نشویم که بتوانیم به سمت ایجاد جهش در تولید نیز حرکت کنیم. برای بررسی ابعاد مختلف این موضوع گفت‌وگویی را با خلیل قاسمی» رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان هرمزگان ترتیب دادیم که خلاصه‌ای از آن در ادامه آمده است.

«خلیل قاسمی» در خصوص توسعه صنایع تولیدی در سال جهش تولید و برنامه های سازمان صمت در هرمزگان گفت: از جمله برنامه های عملیاتی امسال برای توسعه صنایع تولیدی می‌توان به صدور پروانه و گواهی تحقیق و توسعه، جواز تاسیس، پروانه اکتشاف، گواهینامه کشف، پروانه بهره برداری، انجام مطالعات پی‌جویی در استان، فعال‌سازی واحدهای راکد و معادن غیرفعال و کمک به فعالیت واحدها با ظرفیت کامل تولید اشاره کرد.

وی تامین مالی طرح‌ها و معرفی واحدهای تولیدی جهت اخذ تسهیلات بانکی در قالب بازسازی و نوسازی را از دیگر برنامه های سال جاری خود عنوان کرد و افزود: اشتغال روستایی، سرمایه گذاری جوازهای صنعتی، تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام و ایجاد و توسعه فروشگاه‌های اینترنتی را نیز در برنامه داریم.

قاسمی به تسهیل صادرات محصولات تولیدی واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: تامین نیاز خدمات فنی واحدهای صنفی استان، معرفی تجار و تولید کنندگان به صندوق ضمانت صادرات، ایجاد شرکت‌های مدیریت صادرات، تولید فرش و تابلو فرش و صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری کارگاه‌های تولید فرش دستباف را نیز با جدیت دنبال خواهیم کرد.

از قاسمی در رابطه با راهکار تامین مواد اولیه صنایع فولادی استان نیز پرسیدیم که گفت: واحد گندله‌سازی مادکوش به تکمیل زنجیره فولاد استان کمک خواهد کرد و با افتتاح کامل این کارخانه بر این موضوع نیز فایق خواهیم آمد.

رئیس صنعت، معدن، تجارت استان هرمزگان عنوان کرد: برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط نیز به صورت مستمر و به تفکیک واحدها مشکلات احصا شده و پیگیری لازم جهت رفع مشکل در قالب کارگروه رفع موانع تولید صورت گرفته است و سعی کرده‌ایم با تماس و مکاتبه با تامین‌کنندگان مواد اولیه به صورت موردی نیز این مشکلات را حل کنیم.

این مطلب در شماره سیزدهم نشریه دلفین منتشر شده است.

  • نویسنده : 1007