بیش از 6.4 میلیون تن انواع محصول در سال گذشته در منطقه ویژه خلیج فارس تولید شد که بیشترین آن به فولاد تعلق دارد.

به گزارش دلفین، «حسن خلج طهرانی » در خصوص پیشرفت صنعت کشور بیان کرد:‌ تولیدات این منطقه با ورود به بازار ایران و منطقه، سهم بسزایی در به حرکت درآمدن صنعت کشور ایفا می کند.

طهرانی درباره اسلب و آهن اسفنجی تولید شده در منطقه، بیان داشت: نزدیک به ۳٫۲ میلیون تن آهن اسفنجی و ۱٫۴ میلیون تن اسلب در کارخانه های فولاد هرمزگان و فولاد کاوه تولید شد این در حالی است که شاهد تولید بیش از یک میلیون تن بیلت نیز در کارخانه فولاد کاوه جنوب و فولاد جنوب بودیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اضافه کرد: شرکت های هرمزآل و آلومینیوم المهدی بیش از ۱۳۰ هزار تن شمش آلومینیوم تولید کردند. همچنین در این منطقه ۹ هزار و ۱۷۰ تن نیز شمش روی تولید شد.

خلج طهرانی صبا فولاد را تنها تولیدکننده‌ی بریکت گرم ایران خواند و افزود: این کارخانه که در منطقه ویژه خلیج فارس واقع شده، در سال گذشته ۵۰۴ هزار و ۲۴۹ تن بریکت گرم تولید کرد.

وی در پایان با تقدیر از خدمات و زحمات کارکنان منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، خواستار هم‌افزایی در راستای افزایش بهره‌وری در این منطقه اقتصادی شد و گفت: تلاش شبانه‌روزی را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌ایم و برای سربلندی ایران و ایرانی تمام توان خود را به کار خواهیم بست.

  • نویسنده : 1007