رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از اضافه شدن تعداد ۲۰ دستگاه اتوبوس اسکانیا از شنبه ۱۱ خرداد به چرخه ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری بندرعباس خبر داد.

به گزارش دلفین و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، «سعید حسینی‌پور» با اشاره به شرایط آب و هوایی خاص بندرعباس، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شهر و شهروندان بندرعباسی را موضوع حمل و نقل عمومی دانست.
وی اظهار کرد: با توجه به مطالعات انجام شده بر روی تراکم جمعیت و بررسی نیازسنجی صورت گرفته برای مسیرهای بلوار امام حسین(ع) و کوی ملت هر کدام هفت دستگاه و مسیر بیست متری شاهد تعداد سه دستگاه اتووس در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، با بیان اینکه پیش از این هفت دستگاه اتوبوس در مسیرهای گلشهر و پلیس راه قدیم خدمات رسانی انجام می دادند، بیان کرد: با هدف بالا بردن ظرفیت جابجایی شهروندان و تقویت ناوگان اتوبوسرانی تعداد سه دستگاه اتوبوس به مسیر گلشهر و پلیس راه قدیم اضافه خواهد شد تا در مجموع با ۱۰ دستگاه اتوبوس در این مسیر مردم قادر به جابجایی باشند.
وی تصریح کرد: مسير موقت همه اين خطوط به مركز شهر است.
حسینی پور با اشاره بر اینکه ظرفیت هر دستگاه اتوبوس اسکانیا با استاندارد یورو چهار، ۴۱ صندلی و برای افراد ایستاده ۲۲ نفر است، گفت: در این بین معلولین نیز همچون دیگر افراد می توانند به راحتی و بدون نیاز به کمک با استفاده از دستگاه رمپ که برای این اتوبوس ها تعبیه شده است، حمل و نقل درون شهری اتوبوس را جایگزین وسایل نقلیه شخصی و پر هزینه کنند.
وی با تأکید بر اینکه راه اندازی دیگر خطوط و محلات بندرعباس نیز در دستور کار جدی قرار داده شده است، عنوان کرد: با راه اندازی این اتوبوس ها و تردد در مسیرهای مشخص شده روزانه ۲۷ هزار سفر درون شهری انجام خواهد شد.
وی گفت: در روز شنبه ۱۱ خرداد همزمان با اجرای این طرح کرایه جابجایی این اتوبوس ها برای شهروندان رایگان خواهد بود و در بقیه روزها کاری، بر اساس نرخ مصوب شورای اسلامی شهر بندرعباس در سال ۹۷، کرایه به ازای هر نفر ۱۰۰۰ تومان محاسبه خواهد شد.
حسینی پور خاطر نشان کرد: ساعت کاری اتوبوس ها از ساعات اولیه صبح و از ساعت شش صبح تا ١٣ و ۳۰ دقیقه ظهر و در بخش بعدی کار آن ها از ساعت ١٥:٣٠ تا ۲۳ شب ادامه خواهد داشت.
وی در پایان سخنان خود با یادآوری شماره سامانه پیامکی سازمان خواستار ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات از سوی شهروندان به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۶۱۷۶۱ شد.