مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در پی افزایش دما در استان هرمزگان بیان داشت: خاموشی در بخش خانگی، خط قرمز وزارت نیرو است.

به گزارش دلفین، نشست خبری محمد کریمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان با حضور اصحاب رسانه در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

محمد کریمی مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان در پی افزایش دما در استان اظهار داشت: گرمای هوا روز گذشته در برخی شهرستان‌های استان به ۵۰ درجه رسید، در چنین شرايطی باید مديريت مصرف خانگی و سایر بخش‌ها را جدی بگیریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با تأکید بر اینکه مجتمع‌های تجاری همکاری تنگاتنگ با شرکت‌ توزیع نیروی برق استان هرمزگان داشته باشند، بیان کرد: ساعت کار ادارات نیز از تاریخ ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه، از ساعت ۶ تا ۱۳ خواهد بود، لذا می‌بایست در ساعات اداری، ۴۰ درصد و ساعات غیر اداري هم ۷۰ درصد کاهش دهند، در صورت عدم رعایت، اخطار دریافت خواهند کرد که اگر این روند تداوم یابد، برق اداره مربوطه قطع خواهد شد.

کریمی تأکید کرد: صنایع بالای یک مگاوات نیز تعهد دارند به مدت پنج سال، پنج درصد برق مصرف خود را از انرژی تجدیدپذیر تأمین کنند.

وی در ادامه ابراز داشت: صنایع می‌بایست خرید خود را از تابلوی سبز بورس یا توافق‌های دوجانبه انجام دهند تا برق با قیمت بسیار پایین خریداری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با بیان اینکه پاداش مشترکین در حوزه‌های مختلف همچنان‌ اعطا می‌شود، افزود‌: مشوق‌هایی نیز برای کشاورزان درنظر گرفته شده که در صورت استقلال از انرژی تجدیدپذیر، مشمول قطع پنج ساعته برق در ایام پیک نخواهند شد.

کریمی با اشاره به اطمینان پایداری شبکه توزیع برق هرمزگان در تابستان ۱۴۰۳ با مصرف بهینه برق گفت: بخش خانگی خط قرمز ماست، لذا به تمامی مشترکین خانگی اطمینان می‌دهیم که در تابستان امسال نیز خاموشی نداشته باشند. اما انتظار داریم که مردم در مصرف برق مانند سنوات قبل، صرفه جویی را حتما رعایت کنند.

وی افزود: همراهی مردم و مشترکین مختلف خانگی، کشاورزی، صنایع و مشترکان عمومی در گذر از تابستان سال جاری بسیار حایز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: برنامه‌های خوبی برای تامین برق جزایر استان در سال ۱۴۰۳ داريم و اقداماتی نیز در حوزه روشنایی معابر انجام شده است.

کریمی با اشاره به روشنایی صد درصدی بلوارهای شهر بندرعباس تصریح کرد: البته در این حوزه، با مشکل فرسودگی مواجه هستیم.