رئیس ستاد انتخاباتی پزشکیان در هرمزگان بیان داشت: پزشکیان، فراحزبی و رئیس جمهوری برای تمام ایرانیان است.

به گزارش دلفین، حجت‌الاسلام والمسلمین ذاکری رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در هرمزگان در نشست خبری ضمن بیان اینکه دولت پزشکیان بدور از هرگونه انحصارطلبی خواهد بود، اظهار داشت: دولت دکتر پزشکیان دولت فراگیر است وی رئیس جمهور اصلاح طلب نیست او رئیس جمهوری برای تمامی مردم ایران و اقوامی که فراموش شده و در حاشیه مانده خواهد بود.

‎وی گفت: پس از موفقیت در این ماراتن انتخاباتی، همه ما تلاش کنیم که از ظرفیت و توانایی احزاب و افراد متخصص و صاحب نظر در امور دولت استفاده شود.

‎رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در هرمزگان در خصوص مسئولیت خود در حمایت از پزشکیان گفت: وقتی از وی دفاع می کنیم پاسخگوی عملکرد دولت او در آینده خواهم بود.

‎وی ضمن اشاره به مشارکت ۴۰ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: علت مشارکت کم این است که مردم احساس می کنند نهادهای انتخابی آن گونه که باید، کارایی ندارند و در حال تضعیف هستند و در مقابل نهادهای انتصابی روز به روز قوت و قدرت می گیرند.

‎حجت الاسلام والمسلمین ذاکری تصریح کرد: وقتی مرد سالاری، دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی ایران باشد باید بر قدرت نهادهای انتخاباتی افزوده شود و باید جمهوریت نظام تقویت پیدا کند تا مردم احساس کنند که منتخب ریاست جمهوری یا مجلس شورای اسلامی دارای قدرت، تبحر و کارایی لازم است.

‎درویش نژاد، قائم مقام و معاونت ستاد دکتر پزشکیان در هرمزگان اظهار داشت: اگر به پزشکیان در این ماراتن انتخاباتی رای دهید؛ بی تردید صفحه روشنی در روز جمعه اتفاق خواهد افتاد و دغدغه های آحاد مردم و هرگونه تفکرات بسته از بین خواهد رفت، در غیر اینصورت اگر اوضاع بر وفق مراد پیش نرود، وضعیت بدتر از این خواهد شد.

‎وی در ادامه سخنانش ابراز داشت: قطعا با نگاه جلیلی و همفکرانش، امیدی به آینده جامعه و یک وضعیت مطلوب برای رسانه ها و… نیست فلذا با رای دادن به آقای پزشکیان؛ دریچه های امید به روی مردم و جامعه باز خواهد شد. از مردم و اصحاب رسانه خواستارم برای رای دادن به دولت پزشکیان، با قاطعیت تصمیم بگیرید.

‎قائم مقام و معاونت ستاد دکتر پزشکیان؛ جامعه بدون رسانه و مطبوعات را جامعه مرده برشمرد.

‎درویش نژاد در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: بایکوت رسانه ای منجر به بایکوت جامعه می شود و ما بایستی حواسمان باشد و اگر معتقدیم که مطبوعات رکن چهارم دموکراسی تلقی می شود باید این موضوع را در عمل ثابت کنیم.

‎درویش نژاد ضمن بیان اینکه انتقاد شنیدن برای برخی مدیران تلخ و گزنده است، بیان داشت: جامعه ای رشد و ترقی می‌کند که مدیران آن انتقادپذیر باشند، گرچه انتقاد پذیری تلخ است و برخی مدیران هم نقدپذیر نیستند و باید این تلخی ها را به مثابه دارو بدانیم.

‎قائم مقام و معاونت ستاد دکتر پزشکیان ابراز داشت: انتقاد ما این است؛ نگاه دولت سیزدهم به حوزه فرهنگ، هنر، موسیقی و مطبوعات بسته بود اما در دولت دکتر پزشکیان، این محدودیت ها در حوزه های متعدد رفع خواهد شد و اگر نگاه دولت به حوزه فرهنگ، مطبوعات، تئاتر و… باز نباشد قطعا جریان چای دبش پیش می آید.

‎وی اضافه کرد: متاسفانه میدان جولان رسانه ها بسته شده است.

‎قائم مقام و معاونت ستاد دکتر پزشکیان در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: در بحث سرقت دلارها از بانک مرکزی و همچنین ناتوانی اقتصادی، اگر رسانه ها بودند، شاید مشکلات مرتفع تر می شد.

‎درویش نژاد عنوان کرد: مدیران در دولت پزشکیان باید نگاه فرهنگی در تمام حوزه‌ها داشته باشند. همانگونه در حوزه اقتصاد مسائل مربوط به جذب سرمایه گذار خارجی و توجه به توسعه صنعت گردشگری ما را از فروش نفت خام بی نیاز می کند.

‎وی در بخش پایانی سخنانش افزود: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری؛ مردم و اصحاب رسانه با رای به پزشکیان رشد و ترقی را در حوزه اندیشه های اقتصادی «سیاست خارجی» و بویژه فرهنگ و هنر را شاهد خواهید بود و بنابراین فرهنگ مایه توسعه پایدار است.

  • نویسنده : فاطمه درویش پور