نائب رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان داشت: معیار من برای انتخاب رئیس جمهور این است که آن فرد در عرصه های مختلف کارنامه موفقی داشته باشد و در دوره های گذشته مدیریتی اش ثابت کرده باشد که می تواند از عهده آن مسئولیت بر بیاید.  

یعقوب دبیری نژاد نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در گفت‌و‌گوی اختصاصی با دلفین اظهار داشت: همه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که به عنوان «نظام جمهوری اسلامی ایران» نامگذاری شده است و مردم سالاری دینی اصل مهم در نظام اسلامی ایران می باشد.

دبیری نژاد ابراز داشت: انتخابات یکی از ارکان مهم مردم‌سالاری دینی است وحضور مردم نیز در انتخابات برای تعیین سرنوشتشان است.

نائب رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه سخنانش افزود: اگر هر بار برخی از مردم در پای صندوق های رای مشارکت پایین تری داشته باشند به قطع یقین مسئولانی با عملکرد ضعیت روی کار خواهند آمد و بالعکس.

دبیری نژاد عنوان کرد: هم اکنون در برهه ای از تاریخ به واسطه شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی؛ براساس اصول قانون اساسی و قوانین حاکم برآن، در چنین شرایطی باید چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود و ظرف چند روز آینده شاهد این انتخابات سرنوشت ساز خواهیم بود.

وی بیان داشت: رئیس جمهور منتخب باید اکثریت آرای ماخوذه را کسب کند.

نائب رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر بندرعباس یادآور شد: از بین ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست‌جمهوری، ۶ نفر به عنوان کاندیداهای انتخاباتی مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند.

دبیری نژاد خاطرنشان کرد: همه این کاندیداها دارای سوابق مدیریتی در ادوارهای گوناگون هستند و هر کدامشان به نوعی خدمتگزار مردم به شمار می آیند.

وی عنوان کرد: ملت ایران با گزینش خوب و آگاهانه از بین ۶ نفر نامزد انتخاباتی، به یک نفر رای اعتماد می دهند.

نائب رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: معیار و ملاک من برای انتخاب رئیس جمهور این است که آن فرد در عرصه های مختلف کارنامه موفقی داشته باشد و در دوره های گذشته مدیریتی اش ثابت کرده باشد که می تواند از عهده آن مسئولیت بر بیاید.

وی اذعان داشت: در ادوار گذشته، انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شد و در آن دوران شور انتخاباتی میان مردم موج می زد.

دبیری نژاد با اشاره به حساسیت انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، در بخش پایانی سخنانش افزود: با توجه به شرایط حاکم برجامعه  انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری متفاوت تر از ادوار گذشته برگزار می شود و قطعا شور و شوق مردم کمتر خواهد بود اما ملت ایران همیشه ثابت کرده اند که در راستای همدلی و حمایت  از این نظام و انقلاب پای کار هستند.

گفت وگوی اختصاصی

  • نویسنده : فاطمه درویش‌پور