براساس آمار جهانی اعلام شده مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به 15 میلیون و 379 هزار و 791 نفر رسید.

به گزارش دلفین به نقل از خبرگزاری موج ، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۱۵ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۷۹۱ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶۳۰ هزار و ۳۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان کرونا در جهان، تاکنون ۹ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۸۸۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۷۲ هزار و ۳۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۸۷۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۴۶ هزار و ۱۸۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۶۵ هزار و ۳۳۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۷۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۸۲ هزار و ۸۹۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به‌‌عنوان سومین کشور مبتلا به کرونا در جهان، با افزایش ۴۵ هزار و ۵۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و ۲۳۹ هزار و ۶۸۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۹ هزار و ۸۹۰ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک و شیلی نیز به‌ترتیب با ۷۸۹ هزار و ۱۹۰، ۳۹۴ هزار و ۹۴۸، ۳۶۶ هزار و ۵۵۰، ۳۶۲ هزار و ۲۷۴ و ۳۳۶ هزار و ۴۰۲ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۳۱۴ هزار و ۶۳۱ و انگلیس با ۲۹۶ هزار و ۳۷۷ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و هند به‌‌ترتیب با یک‌میلیون و ۹۴۲ هزار و ۶۳۷، یک میلیون و ۵۳۲ هزار و ۱۳۸ و ۷۸۴ هزار و ۲۶۶ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

  • نویسنده : 1007
  • منبع خبر : خبرگزاری موج