فرصت دوستی با پایتخت 16 اکتبر 2021

فرصت دوستی با پایتخت

با سپردن سکان استانداری هرمزگان به «مهدی دوستی» شاید بتوان تقویت ارتباطات هرمزگان با مرکز را بیشتر از گذشته متصور بود.

اخبار داغ
اهمیت معاینه‌ی مداوم حیوانات خانگی 11 اکتبر 2021

اهمیت معاینه‌ی مداوم حیوانات خانگی

نظارت بر مراحل تولید و تضمین سلامت محصولات با منشأ حیوانی مورداستفاده‌ی انسان مانند محصولات لبنی، گوشتی، پوششی و دام‌پروری، امور مرتبط با دامپزشکی است.

قانون دو سر باخت ته‌لنجی 11 اکتبر 2021

قانون دو سر باخت ته‌لنجی

فعالیت‌های ملوانی و واردات ته‌لنجی یکی از تبصره‌های دولت برای کمک به معیشت و امرارمعاش مرزنشینان است تا بتوانند با استفاده از این قانون و طبق محدودیت‌های وضع شده، برخی از کالاها را بدون تشریفات گمرکی به کشور وارد کنند.

ده خوان دوستی 10 اکتبر 2021

ده خوان دوستی

مهدی دوستی به‌عنوان سکان‌دار جدید ساختمان سفید استانداری هرمزگان منصوب شد و پس از گمانه‌زنی‌های بسیار و تائید و رد شدن اسامی متعدد برای این پست، قرعه به نام فردی افتاد که جوانی و جهادی بودن بزرگ‌ترین شاخصه‌ی وی است.

ققنوس مرد و زن ندارد 05 اکتبر 2021

ققنوس مرد و زن ندارد

بانوی آتش‌نشان هرمزگانی ضمن اشاره به اینکه خانم‌ها می‌توانند در همه عملیات‌ها شرکت کنند، اظهار داشت: در درون هر خانمی قدرتی وجود دارد که اگر از این قدرت آگاهی داشته باشد بی‌شک می‌تواند برنده هر میدانی باشد و قدرت گاهی در بازو قرار ندارد بلکه گاهی تفکر درست در یک عملیات منجر به پیروزی می‌شود.

رتبه نخست هرمزگان در شاخص فلاکت 03 اکتبر 2021

رتبه نخست هرمزگان در شاخص فلاکت

هرمزگان به‌عنوان یک استان صنعتی و تجاری در حالی در صدر لیست فلاکت قرار دارد که دو استان قم و سمنان که از رونق تجاری و صنعتی چندانی نسبت به این استان برخوردار نیستند، در پایین‌ترین نقطه این لیست قرارگرفته‌اند.

نباید فراموشی را با آلزایمر اشتباه بگیریم 03 اکتبر 2021

نباید فراموشی را با آلزایمر اشتباه بگیریم

متخصص مغز و اعصاب گفت: بیشترین شیوع آلزایمر در سنین بالای ۶۰ سال رخ می‌دهد و با افزایش سن افراد میزان شیوع بیماری هم‌ روند صعودی را طی می‌کند.

مانع‌تراشی بانک اقتصاد نوین برای آلومینیوم المهدی 03 اکتبر 2021
به نام تولید و اشتغال، به کام بانک؛

مانع‌تراشی بانک اقتصاد نوین برای آلومینیوم المهدی

شرکت آلومینیوم المهدی از مشکلات و موانعی که بانک اقتصاد نوین بر سر راه تولید این بنگاه ایجاد کرده است به شدت انتقاد کرد و خواستار ورود مقامات کشوری به این مسئله شد.

ظلم به آتش‌نشانان در شرایط کرونایی بندرعباس 02 اکتبر 2021

ظلم به آتش‌نشانان در شرایط کرونایی بندرعباس

کمبود تجهیزات و نیروهای آتش‌نشانی در استان هرمزگان به‌ویژه شهر بندرعباس یکی از دغدغه‌های اساسی شهروندان و مسئولان این شهر است که با توجه به موقعیت استراتژیک، بافت و چیدمان شهری باید در اولویت کاری متولیان قرار گیرد.

واگشایی راز برکناری شبانه فرماندار برتر کشور/سایر مدیران نیز منتظر سپردن صندلی باشند 02 اکتبر 2021

واگشایی راز برکناری شبانه فرماندار برتر کشور/سایر مدیران نیز منتظر سپردن صندلی باشند

تنها سه روز بعد از این‌که «سید شمس‌الدین حسینی قتالی» فرماندار شهرستان بستک به دلیل کسب رتبه برتر در آخرین ارزیابی‌های وزارت کشور از سوی استاندار هرمزگان موردتقدیر قرار گرفت، خبر برکناری وی منتشر شد.

معضل ترافیک شهری در میناب 28 سپتامبر 2021

معضل ترافیک شهری در میناب

انتظار می‌رود شهردار آینده میناب رفع معضل ترافیک شهری و ایجاد پروژه‌هایی در خصوص توسعه میناب را در اولویت کاری خود قرار دهد.

انتظار برای تعطیلی همیشگی پایانه قدیم حمل‌ونقل بندرعباس 28 سپتامبر 2021

انتظار برای تعطیلی همیشگی پایانه قدیم حمل‌ونقل بندرعباس

انتقال تمام شرکت‌های حمل‌ونقلی مرکز استان به شهرک حمل‌ونقل بندرعباس یکی از موضوعاتی است که همواره در دوران مدیرکل‌های مختلف راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان مورد تأکید و توجه بوده اما همچنان این موضوع به‌صورت کامل محقق نشده و در عمل مشاهده می‌کنیم که پایانه‌ی قدیم بندرعباس نه به قدرت گذشته اما همچنان در حال فعالیت است.

وام‌هـای غیرکارشناسی پدر تولید را درآورده است 26 سپتامبر 2021

وام‌هـای غیرکارشناسی پدر تولید را درآورده است

اعطای وام‌های بی‌حساب‌وکتاب یکی از آفت‌هایی است که نه‌تنها نظام بانکی کشور را دچار مشکل کرده است بلکه سبب شده تا تزریق مالی به تولیدکنندگان نیز با چالش مواجه شود.

موبایل‌ها اختیاردار مردم هرمزگان 26 سپتامبر 2021

موبایل‌ها اختیاردار مردم هرمزگان

اما آمار جالب برای هرمزگانی‌ها به متوسط حضور روزانه‌ی مردم استان‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی مرتبط است، جایی که هرمزگان با 132 دقیقه‌ و یک ثانیه در صدر ایستاده است و استان‌های بوشهر و خوزستان را پشت سرخود می‌بیند.

استقبال فراتر از انتظار از سی و سومین جشنواره تئاتر هرمزگان 24 سپتامبر 2021

استقبال فراتر از انتظار از سی و سومین جشنواره تئاتر هرمزگان

دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر استان هرمزگان استقبال هنرمندان استان از سی و سومین جشنواره تئاتر را چشمگیر توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه در شرایط اپیدمی قرار داریم، استقبال هنرمندان از جشنواره تئاتر در سطح بسیار مطلوب و حتی فراتر از انتظار بود.

علی نجاری‌پور، ۱۵ ساله، اعزامی از میناب 24 سپتامبر 2021

علی نجاری‌پور، ۱۵ ساله، اعزامی از میناب

وقتی‌که خاطرات هشت سال دفاع مقدس را از زبان بزرگانمان جویا می‌شویم، در پاسخ به ما می‌گویند یاد آن روزگاران به خیر! رزمندگان اسلام برای دفاع از ناموس و مملکت خویش در سخت‌ترین شرایط تا پای جان در مقابل رژیم بعث مقاومت کردند تا یک وجب از مرزهای جغرافیایی ایران در حصار دشمن نیفتد.