احتمال اینکه فدرال رزرو آمریکا در ماه جاری میلادی نرخ بهره را به میزان قابل توجهی کاهش ندهد بالا رفته است، ارزش دلار بالا رفته و همین موضوع سبب افت قیمت طلا در بازارهای جهانی شده است.

به گزارش دلفین و به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱۷ درصد کاهش به ۱۳۹۳ دلار و ۱۰ سنت رسید.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۳۹ درصد کاهش به ۱۳۹۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اف سی استون گفت: با انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا، احتمال کاهش ۵۰ واحدی نرخ بهره در این کشور از ۳۰ به دو درصد کاهش یافته است.

واقعیت این است که پیش بینی‌ها مبنی بر کاهش نرخ بهره قرار نیست اجرایی شوند و این به بازار طلا لطمه زده است.

انتشار آمارهای قوی‌تر از حد انتظار از بازار کار آمریکا در روز جمعه موجب شده تا احتمال کاهش قابل توجه نرخ بهره در نشست ماه جاری فدرال رزرو به حداقل ممکن برسد و این مسئله سبب شده ارزش دلار به بالاترین رقم های سه هفته اخیر برسد.

با این حال به دلیل رشد ناچیز دستمزدها و دیگر آمارهای ضعیف اقتصادی، همچنان انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را ۲۵ واحد کاهش دهد.

بازارها اکنون منتظر سخنرانی سه ماهه جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنگره هستند تا سرنخ‌هایی از چشم انداز سیاست پولی آمریکا در بازه زمانی کوتاه مدت به دست بیاورند.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در این‌باره گفت: ادامه تنش‌ها با ایران و خبرهایی در مورد خرید قابل توجه طلا توسط بانک‌های مرکزی جهان موجب شده تا قیمت طلا همچنان بالا بماند.

آمارها نشان می دهد که بانک مرکزی چین در ماه ژوئن حجم ذخایر طلای خود را برای هفتمین ماه متوالی افزایش داده است.

چین بزرگترین مصرف کننده فلز زرد در جهان است.

  • نویسنده : 1007