مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان از حذف قبوض کاغذی برق در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش دلفین، محمد ذاکری مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان، در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان این که به کمک رسانه‌ها و خبرنگاران ارتباط خوبی میام مردم و شرکت توزیع برق استان شکل گرفته است، بیان کرد: خوشبختانه در پنج ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، خاموشی‌های مکرر  نداشتیم و این اتفاق بزرگ با همراهی مردم و مدیریت درست بار و کاهش پیک، صورت گرفته است.

ذاکری در این خصوص تشریح کرد: در سال گذشته به ازای هر مشترک هشت دقیقه خاموشی و قطعی برق داشتیم که با اقدامات صورت گرفته و همیاری خود مردم این میزان در پنج ماه نخست سال جاری، به سه دقیقه رسیده است.

وی در ادامه افزود: در ابتدای سال ۹۸ مرکز پایش بار، با ۶ تکنسین تمام وقت، که باعث کنترل حجم مصرفی می‌شد؛ به عنوان یک بخش جدید در شرکت توزیع برق ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان با اشاره به افزایش سه درصدی در زمینه فروش انرژی، گفت: در سال ۹۷ موفق به واگذاری ۲۱ هزار و ۵۰۰ اشتراک برق شدیم که در تلاشیم این آمار را در سال جاری، به ۲۶ هزار اشتراک، برسانیم.

وی با بیان این که به دنبال کاهش صف انتظار برای دریافت اشتراک برق هستیم، ادامه داد: هرچند توزیع زمینی برق باعث افزایش هزینه‌های وزارت نیرو می‌شود اما تلاش ما بر توسعه‌ی شبکه زمینی توزیع برق است، زیرا از نظر ایمنی و جلوه‌های بصری و زیبای شهر، از وضعیت بهتری برخوردار است.

ذاکری اظهار داشت: وصول مطالبات شرکت توزیع برق به زیر ۶۰ درصد رسیده است که بر خلاف سالیان قبل، عمده بدهکاران، مشترکین خانگی و تجاری هستند، که ما از شما رسانه‌ها تقاضا داریم ما را در اطلاع‌رسانی این امر و تشویق مردم و مشترکین به پرداخت به موقع  قبوض خود، یاری کنید.

مدیرعامل توزیع برق هرمزگان ضمن تاکید بر این نکته که تلاش بر این است تا پایان شهریور ماه قبوض کاغذی برق، از رده خارج شود، گفت: ۸۵ درصد از شماره‌های مشترکین در سامانه قبوض الکترونیکی برق به ثبت رسیده است.

شایان ذکر است با ارسال پیام به شماره ۱۰۰۰۰۷۶۱۱۲۱ یا با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق استان و دفاتر پیشخوان، می‌توان اقدام به ثبت شماره تلفن خود در سامانه کرد.

ذاکری گفت: چاپ این قبوض سالیانه ۷۰۰ میلیون تومان برای ما هزینه در بر داشت که با الکترونیکی شدن قبوض برق، این هزینه گزاف حذف و حدود ۳۰ درصد در نیروی انسانی این سازمان صرفه جویی می‌شود.

وی از افتتاح ۸۶ پروژه توسط این شرکت، درهفته دولت خبر داد و بیان کرد: از پروژه‌هایی که در هفته دولت به افتتاح می‌رسد می‌توان به اجرای ۸۲/۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی، ۲۵/۰۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی، ۱۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی، ۱۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی، ۳۵۳ دستگاه پست هوایی، ۶۳ دستگاه پست زمینی، سه هزار و ۸۹۱ دستگاه روشنایی معابر و ۱۱ هزار و ۵۶۱ انشعاب جدید، اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان، در خصوص افتتاح پروژه‌های ذکر شده اظهار داشت: ارزش ریالی این پروژه‌ها را  می‌توان ۷۹۰ میلیارد ریال بیان کرد.

  • نویسنده : 1008