مدیر‌عامل فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان علی‌رغم محدودیت‌ها و مشکلاتی که بر اثر تحریم‌های آمریکا با آن روبه‌رو است، همواره سعی کرده در تحقق مسئولیت‌های اجتماعی، در حد توان و وسع خود پیش‌رو باشد.

به گزارش دلفین، «فرزاد ارزانی» مدیر‌عامل فولاد هرمزگان در حاشیه مراسم رونمایی از واحد همیار کارکنان شرکت فولاد استان، ضمن تاکید به این که شرکت فولاد هرمزگان، یک شرکت تولیدی است، اظهار داشت : در کنار تولید محور بودن، کارکنان و خانواده‌های محترم آن‌ها برای ما حائز اهمیت هستند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت فولاد افزود: فولاد هرمزگان علی‌رغم محدودیت‌ها و مشکلاتی که بر اثر تحریم‌های ظالمانه آمریکا با آن روبه‌رو است، همواره سعی کرده در تحقق مسئولیت‌های اجتماعی، در حد توان و وسع خود پیش‌رو باشد.

وی با اشاره به حجم بالای درخواست‌ها در این حوزه، هدفمند کردن مسئولیت‌های اجتماعی صنایع را یکی از خواسته‌های فولاد هرمزگان عنوان کرد.

سه هزار و ۸۰۰ نفر تحت پوشش خدمات واحد همیار کارکنان فولاد هرمزگان

ارزانی بیان داشت: با راه اندازی واحد همیار کارکنان شرکت فولاد هرمزگان، سه هزار و ۸۰۰ نفر از کارکنان و شرکت‌های پیمانکاری این شرکت از خدمات این واحد بهره‌مند می‌شوند.

در ادامه این مراسم «هادی ابراهیمی» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، هدف از افتتاح این واحد را، عملیاتی کردن برنامه راهبردی پیشگیری از اعتیاد در محیط کاری، کمک به بررسی مسائل بهره‌وری، شناخت و حل نگرانی‌های شخصی کارکنان، کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش ایمنی محیط کار عنوان کرد.

وی ضمن ابراز رضایت از مدیریت و عملکرد فولاد هرمزگان در حوزه‌های آموزشی، ایمنی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت : گزارش‌های ارائه شده، نشانگر رعایت استاندارها در این زمینه است.

بنگاه‌های بزرگ اقتصادی می‌توانند گام‌های موثری در توسعه استان بر دارند

وی با تاکید بر این که  عملکرد فولاد هرمزگان در حوزه  مسئولیت‌های اجتماعی و حمایت از نیروی انسانی، صیانت از نیروی کار و ارتقای شاخص‌های کار، قابل تقدیر است از مدیرعامل و کارکنان این شرکت قدردانی کرد.

ابراهیمی در ادامه افزود: بنگاه‌های بزرگ اقتصادی ظرفیت و زیرساخت مناسب برای توسعه اشتغال و توسعه اقتصادی استان را دارند و می‌توانند فرصت‌های خوبی برای توسعه و  اشتغال استان ایجاد کنند.

وی افزود: ما در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تمام تلاشمان را در حمایت از نیرو‌های کار در همه حوزه‌ها، به کار خواهیم گرفت.

شایان ذکر است که طرح همیار کارکنان (Employee Assistance Program) یا به اختصار  EAP، ویژه محیط‌های کاری است که برای کمک به بررسی مسائل مرتبط با بهره‌وری  محیط کاری، شناسایی و حل نگرانی‌های شخصی کارکنان و دیگر مسائل مرتبط و موثر بر عملکرد شغلی آنان ایجاد شده است.

مدیریت استرس، نگرانی‌های خانوادگی، تعادل بین کار و زندگی، سوء مصرف مواد، مشکلات ارتباطی، مدیریت مرحله‌گذار زندگی، سلامت و امنیت شغلی، کیفیت زندگی کاری، خشونت و رفتارهای کاری ضد بهره‌وری و فرسودگی شغلی، از مهم‌ترین خدماتی است که در قالب EAP  به کارکنان ارائه می‌شود.

  • نویسنده : 1008