در حالی که تنها چند هفته تا شروع مدارس باقی مانده است و در شرایطی که هنوز وضعیت آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در دولت به صورت دقیق مشخص نیست، ابهامات جدی درباره تعیین تکلیف و استخدام این افراد برای مهر ماه مطابق با وعده‌های مسئولان آموزش‌وپرورش مطرح است.

به گزارش دلفین و به نقل از اقتصاد آنلاین، آن گونه که مسئولان آموزش‌وپرورش می‌گویند فرآیند استخدام معلمان حق‌التدریس از مهر ماه شروع می‌شود، هم‌اکنون سه هفته به مهر باقی مانده است اما هنوز تکلیف آئین‌نامه استخدامی این افراد در دلت مشخص نشده است.

در شرایطی که هنوز وضعیت آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس در دولت به صورت دقیق مشخص نیست، ابهامات جدی درباره تعیین تکلیف و استخدام این افراد برای مهر ماه مطابق با وعده‌های مسئولان آموزش‌وپرورش مطرح است.

در همین راستا «قاسم احمدی لاشکی» عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با انتقاد از عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه استخدامی معلمان حق‌التدریس در دولت اظهار‌کرد: متأسفانه نه تنها وضعیت معلمان حق‌التدریس را ساماندهی نمی‌کنند بلکه در این باره حرف‌های مختلفی را مطرح می‌کنند که باعث سردرگمی معلمان شده است.

وی افزود: سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش یک ماه قبل گفت، کارها انجام شده است و آئین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس امروز در دولت نهایی می‌شود پس از آن در تاریخ ۲۵ مرداد آقای الهیارمعاون وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد که فرآیند استخدام معلمان حق‌التدریس از مهر آغاز می‌شود و سومین روایت هم مربوط به رئیس سازمان اداری و استخدامی است که می‌گوید آئین‌نامه در کمیسیون اجتماعی دولت است و پس از تصویب درنوبت صحن دولت قرار می‌گیرد، این سه مدل صحبت از مسئولان یعنی ناامید‌کردن افرادی که باید آینده‌سازان کشور را تربیت کنند.

عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس گفت: حدود سه هفته دیگر مهر آغاز می‌شود و تا ۱۵ شهریور باید ساماندهی‌ها انجام شود اما هنوز وضعیت معلمان حق‌التدریس تعیین تکلیف نشده است در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۷ قانون‌گذار اجازه داد طی مدت دو ماه آئین‌نامه را بنویسند و آن را مصوب کنند اما هنوز در کمیسیون اجتماعی دولت خاک می‌خورد و مشخص نیست تکلیف آن چه زمانی مشخص خواهد شد.

احمدی لاشکی بیان‌کرد: معلمان حق‌التدریس باید تا پایان برنامه ششم توسعه یعنی سال ۱۴۰۰ تعیین تکلیف شوند هم‌اکنون در حال ورود به نیمه دوم سال ۹۸ هستیم اما هنوز تکلیف آئین‌نامه استخدامی این گروه مشخص نیست و چگونه می‌خواهند طی مدت سه سال باقی‌مانده تمام جمعیت تحت پوشش را تعیین تکلیف کنند؟ با این روالی که در پیش گرفته‌اند این کار شدنی نیست.

وی با اشاره به این که به نظر می‌رسد در دولت چندان برای تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس وقت نمی‌گذارند، افزود: اگر نمی‌خواهند این قانون را اجرا کنند خیلی شفاف بگویند شاید بسیاری از معلمانی که الان حق‌التدریس کار می‌کنند به دنبال شغل دیگری بروند و آموزش‌وپرورش هم مدارس را دو شیفته کرده و به معلمان بازنشسته بسپارد.