استاندار هرمزگان گفت: در سفر وزیر نفت به هرمزگان، از روند توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بازدید شد و در نشستی، پروژه‌های جدید نفت و گاز در هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دلفین و به نقل از خبرگزاری موج، «فریدون همتی» استاندار هرمزگان با اشاره به سفر «بیژن زنگنه» وزیر نفت به استان هرمزگان، عنوان کرد: در این سفر از روند توسعه پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در بندرعباس بازدید شد.

وی ادامه داد: همچنین در نشستی که با حضور وزیر نفت برگزار شد، طرح‌های توسعه پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و دیگر طرح‌های جدید حوزه نفت و گاز در هرمزگان از جمله در جزایر لاوان، سیری و همچنین در سواحل مکران در شرق هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار هرمزگان افزود: طرح‌های بزرگ در حوزه نفت و گاز در هرمزگان در مرحله اجرا قرار دارند که با دستور ریاست محترم جمهور، از محل اجرای این طرح‌ها چهار درصد از اعتبارات برای طرح‌های عمرانی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در هرمزگان اختصاص پیدا می‌کند.

وی گفت: این امر در نشست با وزیر نفت مطرح و ایشان نیز همراهی و همکاری لازم را در این خصوص دارند.

وی خاطرنشان کرد: هرمزگان در بخش نفت و گاز از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است و قطب انرژی کشور محسوب می‌شود و طرح‌ها و برنامه‌های جدید در این حوزه ظرفیت‌های بزرگتر و استراتژیک تر در این استان ایجاد می‌کند.

همتی بیان داشت: اجرای این طرح های بزرگ در ابعاد مختلف به ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی و اجتماعی در استان کمک و تاثیرات بزرگی برای هرمزگان خواهد داشت.

  • نویسنده : 1007