رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و دشمنان بدانند نیروهای نظامی ایران چشم تروریست را در منطقه کور کردند و نیروهای مسلح ایران اجازه ماجراجویی به بیگانگان در خلیج‌فارس نمی‌دهند.

به گزارش دلفین، «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی، در مراسم رژه ملی نیروهای مسلح که با حضور مسئولین کشوری و لشکری که در ساحل بندرعباس در حال برگزاری است با بیان اینکه امروز آغاز هفته دفاع مقدس است، روزی که صدام در شرایط آغاز انقلاب اسلامی، به ایران حمله کرد؛ گفت: صدام در شرایطی به کشور حمله کرد که؛ آمریکا و دنباله روهای ضدانقلابش در ایران و منطقه دست به ماجراجویی‌ و مسئله سازی می زدنند، به دنبال تجزیه طلبی بودنند و حتی دست به ترور رهبر انقلاب زدند و ده ها مسئله و مشکل دیگر آفریدند.

وی گفت: سؤال این است، صدام با چه توهم و قصد و نیتی دست به این کار زد و خود را درگیر جنگ با ایران کرد.

لاریجانی اذعان داشت: با توجه به شرایط داخلی ایران و نیروهای مسلح در آن زمان، صدام دچار توهم شد و فرصت را مناسب دید تا گردن‌کلفت منطقه شود.

وی با اشاره به اینکه «محور کانونی انقلاب اسلامی ایران از سوی امام خمینی (ره) بر اسلام بود» بیان داشت: یکی از اصول اصلی انقلاب اسلامی وحدت امت و ملل اسلامی بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید ملت‌ها به جای تمکین از اجانب، با یکدیگر روابط برادرانه داشته باشند؛ برهمین اساس پس از پیروزی انقلاب اسلامی سفارت اسرائیل تعطیل و سفارت فلسطین جایگزین آن شد.

لاریجانی تصریح کرد: دفاع از مردم مظلوم و شجاع فلسطین و بیت المقدس از آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است و ایران با تمام امکاناتش از این مردم مظلوم دفاع می‌کند.

وی ادامه داد: اما صدام به جای تقویت وحدت بین امت‌ها، به مساله‌ عرب و فارس پرداخت؛ آمریکا هم که از انقلاب اسلامی و از واژگونی پهلوی زخم خورده بود و به دنبال ضربه به ملت ایران بود، دست صدام را گرفت و با او همکاری کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اما شاهد بودید هنگامی که صدام ارزش خود را از دست داد، به بهانه سلاح کشتار جمعی، او را سرکوب کردند و فاجعه‌ای را برای ملت عراق رقم زدند.

لاریجانی تاکید کرد: کشورهای اسلامی و عربی با ما برادر هستند و آرزو داریم که با همسایگان خود روابط خوبی را در حوزه فرهنگ و اقتصاد داشته باشیم؛ قدرت و انرژی ما باید برای مبارزه با بیگانگان و صهیونیست‌ها به کار رود.

وی گفت: دشمن فکر می‌کرد که پس از انقلاب اسلامی نیروهای مسلح ایران در وضعیت نامناسبی قرار دارد و این نیروها قوای لازم برای دفاع از کشور ندارند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: دشمنان نمی‌دانستند که نیروهای مسلح کشور ایران از متن یک جامعه اسلامی برخاسته و پیشوای آن ها امام حسین (ع) است؛ شاهد بودید که در حملات صدام به فرودگاه‌ها، خلبان‌های نیروهای هوایی چه ضربه کاری به ارتش صدام زدند.

وی یادآور شد: در طول هشت سال دفاع مقدس نیروهای مسلح چه صحنه های شورانگیزی را خلق کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک ایران در دست صدام باقی بماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته است و امنیت ایران اسلامی و منطقه توسط نیروهای مسلح برقرار شده است.

وی گفت: نیروهای مسلح یک سرمایه بزرگ ملی و سرمایه ارزشمند برای امنیت منطقه است.

علی لاریجانی خاطرنشان کرد: وقتی دو کشور عراق و سوریه گرفتار پدیده‌ شوم تروریسم شدند، این نیروهای مسلح کشور ما بود که تروریسم را در منطقه شکست داد.

وی تاکید کرد: با وجود اقتداری که نظامیان ایران داشته اند، هیچ‌گاه در این ۴۰ سال، تعرضی به کشور نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا امروز به تروریست ها کمک می کند و این کار از چشم ما مخفی نیست.

وی گفت: آمریکا و دشمنان بدانند نیروهای نظامی ایران چشم تروریست را در منطقه کور کردند.

لاریجانی تصریح کرد: تروریست‌ها، در بلاد اسلامی جان مسلمانان را به خطر انداختند، غرب بداند که گروه های تروریستی امثال داعش، روزی به جان خودشان خواهد افتاد.

وی بیان داشت: امنیت تنگه هرمز با امنیت سایر آبراه‌های جهان یک جا معنا پیدا می‌کند؛ نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجرا جویی را نمی‌دهند.

رئیس قوه مقننه در ادامه خاطرنشان کرد: جریان های سیاسی بدانند حفظ وحدت در داخل و توجه به اصول، وظیفه‌ ملی و اسلامی است و برای حفظ وحدت باید از تنش اجتناب کرد.

وی تاکید کرد: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب باید سرلوحه کار همه جریان های سیاسی برای عبور از مشکلات امروز کشور قرار گیرد.

لاریجانی خطاب به کشورهای منطقه اعلام کرد:‌ برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچ چیز مهمتر از زندگی عزتمندانه برای مسلمانان نیست. ایجاد امنیت پایدار به دست نیروهای قدرتمند منطقه، خواست اصلی ما است.

وی آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل تنش‌های اخیر منطقه دانست و افزود:‌ ملت‌های منطقه بیدار هستند و رفتار مزورانه آنان را به خوبی درک می‌کنند، آنان می‌دانند که آمریکا هیچ گاه بر سر پیمانهای خود وفادار نبوده است و امروز رئیس جمهور این کشور این مساله را به عیان به نمایش گداشته است.

  • نویسنده : 1007