مدیرکل میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: شهرداری‌های استان به کسانی که قصد ورود به حوزه گردشگری را دارند، بسته‌های تخفیفی و کمکی اعطا کند.

به گزارش دلفین، «رضا برومند» مدیرکل میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان، در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تشریح برنامه‌های این اداره‌کل در هفته گردشگری پرداخت.

برومند اذعان داشت: جمعه پنجم مهرماه، برنامه‌های هفته گردشگری، با برپایی نماز جمعه آغاز خواهد شد.

وی با ابیان این‌که روز شنبه، بعد از غبارروبی گلزار شهدای بندرعباس، برای آشنایی دانش‌آموزان با گردشگری و حوزه‌های آن، زنگ گردشگری در مدارس به صدا در خواهد آمد، ادامه داد: اجرای تور نیم‌روزه ی بندرعباس‌گردی ویژه دانش‌آموزان،از دیگر برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان، در هفته گردشگری خواهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان در تشریح برنامه‌های یکشنبه، هفتم مهر ماه، بیان کرد: بنا شده است در این روز دیداری با «حجت الاسلام محمد عبادی زاده» امام جمعه بندرعباس صورت گیرد، تا پیرامون سه موضوع مهم به بحث و تبادل نظر بپردازیم که مهم‌ترین آن‌ها، ساختمان کلاه‌فرنگی بندرعباس است.

وی افزود: همچنین می‌توان از برگزاری سمینار آموزشی چگونه ارزان سفر کنیم و کارگاه آموزشی تخصصی برگزاری تور‌های مسافرتی، به عنوان سایر برنامه‌های این روز نام برد.

رضا برومند از افتتاح رشته گردشگری در هنرستان کار‌و‌دانش جزیره هرمز در روز دوشنبه هشتم مهرماه خبر داد و گفت: برگزاری سمینار هم‌اندیشی چالش‌های سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و مسابقه نقاشی ویژه کودکان، با محوریت گردشگری در حوزه خلیج‌فارس، از برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی هرمزگان در هفته گردشگری است.

وی چهارشنبه ۱۰ مهرماه را روز گرامی‌داشت روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری دانست و از برگزاری مراسم این روز در هتل هما بندرعباس خبر داد.

رضا برومند در ادامه از رونمایی از پروتال جامع گردشگری هرمزگان و افتتاح مجتمع‌گردشگری باغ زندگی در بندرعباس خبر داد و اذعان داشت: ۱۶ اقامتگاه بوم‌گردی طی یک سال، در استان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به ثبت ۶ اثر طبیعی هرمزگان به عنوان آثار ملی، ادامه داد: هفت خانه صنایع‌دستی، به آمار قبل استان اضافه شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی با ۲۱ غرفه در معبد هندوها بندرعباس را از دیگر دستاوردهای این اداره‌کل دانست و گفت: مرمت سه اثر مهم خانه کاظم در بستک، تلگراف خانه جاسک و مجتمع کلاه‌فرنگی در بندرعباس، در دستور کار این اداره‌کل قرار گرفته است.

وی از برگزاری شب فرهنگی سیستان‌و‌بلوچستان در آذر ماه سال جاری در بندرعباس خبر داد و خاطر نشان کرد: از مهر ۹۷ تا مهر ۹۸، ۲۰ اثر صنایع دستی، مهر اصالت صنایع دستی دریافت کرده اند.

برومند با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی در راستای جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری به ویژه گردشگری دریایی در استان، از اعطای چهار مجوز راه‌اندازی کشتی گردشگری و تفریحی در استان خبر داد و افزود: سرمایه‌گذارن این پروژه‌ها برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

وی از ارزآوری چهار میلیون و ۱۷۰ هزار دلاری صادارت صنایع دستی خبر داد و ادامه داد: طی یک سال، بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به حوزه گردشگری اختصاص یافته است.

برومند با بیان این که در تلاشیم استان هرمزگان را در زمینه گردشگری مذهبی تقویت کنیم، گفت: اعتباراتی برای اماکن مذهبی همچون؛ امامزاده «سید سلطان محمد»، در نظر گرفته شده است؛ تا بتوانیم هرمزگان را در زمینه‌ی گردشگری مذهبی، به یکی از قطب‌های کشور تبدیل کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم تا مذاکراتی با شهرداری‌های استان صورت گیرد، تا به کسانی که قصد ورود به حوزه گردشگری را دارند، بسته‌های تخفیفی و کمکی تعلق گیرد، که در حال حاضر این امر از شهرستان سیریک شروع شده و هم اکنون مشغول رایزنی با شهرداری بندرعباس هستیم.

  • نویسنده : 1008