در ساعات بعدازظهر با رشد ابرهای ناپایدار در ارتفاعات هرمزگان از جمله مناطق شمالی و شرقی و ارتفاعات مرکزی رگبار موقتی باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش دلفین، طبق پیش‌بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، همچنان با تاثیر جریانات ناپایدار طی ساعات بعدازظهر در استان، ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش‌بینی می‌شود.

در ساعات صبح در مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس مه صبحگاهی و در طول روز غبار محلی خواهیم داشت ،در ساعات صبح تا ظهر شرایط دریا مساعد خواهد بود.

در ساعات بعدازظهر با رشد ابرهای ناپایدار در ارتفاعات استان از جمله مناطق شمالی و شرقی و ارتفاعات مرکزی رگبار موقتی باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد پیش‌بینی می‌شود.

دریا در محدوده تنگه هرمز در ساعات بعدازظهر با افزایش بادهای جنوب غربی متلاطم خواهد بود که توصیه می‌شود شناورهای سبک احتیاط های لازم داشته باشند.

توصیه می‌شود با توجه به تداوم ناپایداری وضعیت جوی استان در ارتفاعات شمال و شرق استان از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

از لحاظ دمایی روز پنجشنبه و اوایل هفته آینده کاهش یک تا دو درجه‌ای دما در طول روز پیش‌بینی می‌شود.

آینده‌نگری: روز پنج‌شنبه با تقویت سامانه ناپایدار بعدازظهر در اکثر ارتفاعات هرمزگان از جمله مناطق مرکزی موقتی باران و رعد‌وبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد گاهی با احتمال گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

از اوایل هفته آینده نیز با تقویت بادهای جنوب شرقی شاهد گسترش سامانه بارشی در سایر مناطق خواهیم بود.

  • نویسنده : 1007