مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: مرحله اول نیروگاه هنگام با مجموع ظرفیت ۹.۶ مگاوات، با ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی، تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش دلفین، «حسین سلیمی» مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان، گفت: نیروگاه هنگام، در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار در ۱۲ کیلومتری غرب بندرعباس در کنار نیروگاه حرارتی بندرعباس در حال ساخت است.

سلیمی بیان کرد: این نیروگاه دارای دو واحد ۳۰۷ مگاواتی و یک واحد بخش بخار در مجموع با ظرفیت ۹.۶ مگاوات که مرحله اول آن با ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم این نیروگاه نیز اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: توربین و ژنراتورهای این نیروگاه دارای راندمان بالایی است و توربین گازی آن ۴۱ درصد راندمان دارد و از تلفات انرژی جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق استان خاطرنشان کرد: این نیروگاه با اعتبار ۵۴۰ میلیون یورویی در حال ساخت است که با بهره‌برداری از این نیروگاه ۵ هزار مگاوات برق استان تأمین می‌شود.

وی با بیان این‌که نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی، کشور در بندرعباس در حال ساخت است، اظهار کرد: با وارد مدار شدن نیروگاه جدید، برق صنایع غرب بندرعباس پایدار و به تولید برق استان افزوده خواهد شد.

  • نویسنده : 1007