مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: بندرلنگه در بخش حمل‌‌نقل مسافران دریایی در مسیرهای بین‌المللی(به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ثبت ترابری ۱۹ هزار و ۶۳۶ مسافر توانست رشد ۱۷ درصدی را به خود اختصاص دهد.

به گزارش دلفین، «قاسم عسکری نسب» مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با بیان گزارشی از عملکرد ۶ ماهه نخست سال ۹۸ اظهار داشت: در نیمه نخست امسال، در مجموع چهار میلیون و ۳۰ هزار و ۳۴ تن انواع کالا در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این رقم، ۹۴۲ هزار و ۴۸۲ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و سه میلیون و ۸۷ هزار و ۵۵۲ تن به فرآورده‌های نفتی است.

وی با اشاره به صادرات ۳۸۹ هزار و ۹۰۶ تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه ۱۳۸ هزار و ۲۹۷ تن است.

عسکری نسب حجم واردات اینگونه کالاها را ۳۵ هزار و ۱۸۴ تن اعلام کرد و افزود: این رقم در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته کاهش هفت درصدی داشته است.

ترانزیت غیرنفتی ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به ۱۵۲ هزار و ۷۶۰ تن رسید که نشانگر رشد ۱۰ درصدی در هم‌سنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.

وی ضمن اشاره به جابه‌جایی ۷۴ هزار و ۴۵۵ دستگاه خودروی ترانزیتی طی ۶ماه سال جاری، از رشد ۱۰ درصدی این بخش از فعالیت‌های بندری خبر داد.

افزایش ۱۷ درصدی کران‌بری فرآورده‌های نفتی

عسکری نسب در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده‌های نفتی در بنادر غرب هرمزگان را یک میلیون و ۶۰۷ هزار و ۶۳۷ تن اعلام کرد و گفت: در این مدت، یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۹۰۸ تن، به صورت رویه کابوتاژ(کران بری) جابه‌جا شد که رشد ۱۷ درصدی داشته است.

رشد ۲۱ درصدی تردد شناو‌رها به بنادر

عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را ۱۴ هزار و ۶۶۳ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت بارگیری ۶۰۵ فروند شناور، بالای هزار تن و ۱۴ هزار و ۶۶ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن بوده که این میزان نمایانگر رشد ۲۱ درصدی است.

ترابری ۲۹۱ هزار نفر در مسیرهای دریایی

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به روند صعودی ترابری مسافران دریایی در آب‌های سرزمینی و جزایر خلیج‌فارس گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از ۲۹۱ هزار و ۵۴۶ هزار نفر مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج‌فارس جابه‌جا شدند که بندرلنگه با ترابری بیش از ۳۱ هزار نفر مسافر، توانست رشد ۶۵ درصدی را به ثبت برساند.

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل‌‌نقل مسافران دریایی در مسیرهای بین‌المللی(به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ثبت ترابری ۱۹ هزار و ۶۳۶ مسافر توانست رشد ۱۷ درصدی را به خود اختصاص دهد.

  • نویسنده : 1008