مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خلیج فارس ضمن تشریح چشم‌انداز صادراتی این پالایشگاه بیان داشت: مراحل اجرایی فاز چهارم ستاره خلیج فارس در کمتر از دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «احمد شریعتمداری» توسعه تجارت خارجي و به‌ويژه صادرات را از عوامل موثر در توسعه اقتصادي كشورها دانست و گفت: توسعه‌ی صادرات مي‌تواند علاوه بر رشد اقتصادي، موجب افزايش توان رقابت پذيري كشورها در عرصه‌هاي منطقه‌ای و بين المللي را به وجود آورد.

وی افزود: صادرات فرآورده‌های نفتی موجب جلوگیری از خام فروشی می‌شود و باید توجه داشت که توجه ویژه به صادرات علاوه بر حرکت در راستای اهداف و برنامه‌های کلی نظام، گام موثری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

وی تاکید کرد: بی تردید پالایشگاه استراتژیک میعانات گازی ستاره خلیج فارس که بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان محسوب می‌شود، با حجم عظیم تولیدات فرآورده های نفتی توانسته است اراده و عزم ملی ملت شریف ایران را در توسعه صادرات و نقش آفرینی در بازارهای جهانی به نمایش بگذارد.

مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خلیج فارس بیان داشت: پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس علاوه بر خودکفائی در تولید فرآورده های نفتی، جمهوری اسلامی ایران را برای اولین بار از وارد کننده به صادر کننده بنزین تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به روند افزایشی تولید میعانات گازی ناشی از به بهره برداری رسیدن فازهای پارس جنوبی و به منظور مقابله با تحریم های احتمالی ، عملیات ساخت فاز چهارم نیز که در مطالعات اولیه پیش بینی شده بود، آغاز شده است و طی برنامه زمانبندی دو ساله مراحل اجرایی آن به اتمام خواهد رسید.

شریعتمداری در پایان گفت: ستاره خلیج فارس با گشايش زنجيره توليد فرآورده های نفتی منطبق بر استانداردهاي روزآمد جهاني علاوه بر تامين نيازهاي داخلي، ايران را در جمع باشگاه صادركنندگان این محصولات به رقيبي پايدار تبديل کرده است که اميدواريم با بهره برداري کامل از فازهای در دست احداث افتخارات هر روز افزون شود.