معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه ورود خودرو به ساحل سورو در ایام نوروز ممنوع خواهد بود، گفت: آماده‌سازی بوستان‌های اسکان مسافرهای نوروزی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش دلفین، «اسماعیل موحدی‌نژاد» معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرداری بندرعباس اظهار کرد: شهرداری‌ها یکی از ارگان‌های مهم و فعال در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در راستای ارتقاء خدمات هستند.

وی با اشاره به اینکه باید اقدامات لازم در راستای حضور با کیفیت گردشگران و مهمانان نوروزی شهر بندرعباس فراهم شود، افزود: بر اساس نظرسنجی دستگاه‌های بالادستی مانند استانداری و بر اساس پرسش‌نامه های توزیع شده توسط تیم‌های ارزیاب شهرداری، میزان رضایت قابل توجهی در ایام نوروز سال ۹۸ از خدمات ارایه شده شهرداری گزارش شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه آماده‌سازی بوستان‌های اسکان باید از هم‌اکنون توسط شهرداری‌های مناطق سه‌گانه در دستور کار قرار بگیرد، ادامه داد: ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مسافران نوروزی و جلوگیری از سردرگمی هموطنان از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا خاطره خوب و ماندگاری از سفرهای این ایام بر اذهان باقی خواهد گذاشت.

موحدی‌نژاد خاطرنشان کرد: روشنایی بوستان‌ها، معابر و همچنین افزایش تعداد سرویس‌های بهداشتی از مهمترین اقداماتی است که باید تا قبل از فرا رسیدن ایام نوروز انجام شود.

این مقام مسئول در ادامه تاکید کرد: علاوه بر بوستان‌های اصلی محل اسکان، سه پارک دیگر نیز در حالت آماده‌باش برای اسکان در نظر گرفته می‌شود.

وی از تداون فعالیت تیم‌های نجات و غریق ساحلی خبر داد و گفت: اجرای جشنواره‌ای به منظور آشنایی با شهرهای مختلف استان با عنوان نوروزگاه هرمزگان از فعالیت‌های قابل توجه در حوزه فرهنگی است.

معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس از تهیه نقشه و بروشور راهنما با محتوای بوستان‌های اسکان، تلفن ارتباط با شهرداری، سالن‌های اسکان اضطراری و سایر موارد مورد نیاز خبر داد و تصریح کرد: ورود خودرو به ساحل سورو در ایام نوروز ۹۹ ممنوع خواهد بود و طی این ایام، تدارک سه پارکینگ به منظور استفاده شهروندان و مسافران نوروزی در نزدیکی این ساحل در دستور کار قرار دارد.

معاون شهردار بندرعباس نسبت به جلوگیری از فعالیت دستفروشان خصوصا در ساحل سورو تاکید کرد و گفت: متاسفانه فعالیت دستفروشان علاوه بر ایجاد هرج و مرج، باعث ورود حجم زیادی از زباله به شهر و خصوصا ساحل و دریا می‌شود.

موحدی‌نژاد در ادامه نیز با تاکید بر کنترل ماشین‌های حامل میوه، نسبت به جمع‌آوری متکدیان و معتادین تاکید کرد و گفت: امسال نیز مانند سال قبل، در بوستان ورزش از اسکان و نصب هرگونه چادر به منظور بهره‌مندی بیشتر شهروندان، جلوگیری می‌شود و علاوه بر آن، پیشنهاد عدم اسکان در یک بوستان دیگر در حال بررسی است.

این مقام مسئول در انتها نیز نسبت به آماده‌باش کامل ماشین‌آلات برای فعالیت در وضعیت بحرانی ناشی از وقوع طوفان و بارندگی احتمالی تاکید کرد.

  • نویسنده : 1007