بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی امروز شنبه و فردا یکشنبه،دوم و سوم فروردین ماه 99 ، با فعالیت سامانه بارشی برای استان، افزایش ابر، رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ ، افزایش لحظه ای سرعت وزش باد و آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.

به گزارش دفین، بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی امروز شنبه و فردا یکشنبه،دوم و سوم فروردین ماه ۹۹ ، با فعالیت سامانه بارشی برای استان، افزایش ابر، رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ ، افزایش لحظه ای سرعت وزش باد و آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود.

همچنین با توجه به حجم قابل ملاحظه ی بارش در برخی ساعات در استان هرمزگان و نیز استان های همجوار، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی پیش بینی می شود.

توصیه می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی جدا خودداری شود و با توجه به بروز صاعقه از حضور در مناطق مرتفع نیز خودداری گردد.

اوج فعالیت این سامانه بارشی در ساعات بعد از ظهر و شب شنبه و همچنین طی بامداد یکشنبه پیش‌بینی می شود.

صبح دوشنبه این سامانه بارشی از شرق استان خارج خواهد شد.

دریا نیز طی روزهای شنبه تا بعد ازظهر یکشنبه با وزش بادهای جنوب شرقی نسبتاً مواج و از یکشنبه شب تا بعد از ظهر سه شنبه با وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی و غربی مواج پیش بینی شده و لذا توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری نمایند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناورها صورت پذیرد.

از نظر دمایی طی شنبه و یکشنبه کاهش دمای بیشینه و از روز دوشنبه، ۴ فروردین کاهش دمای کمینه پیش بینی می شود.

در صورت تغییراحتمالی در الگوهای هواشناسی، اطلاع رسانی خواهد شد.

  • نویسنده : 1007