شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به ۲ میلیون و ۲۲۳ هزار نفر رسید و شمار قربانیان از مرز ۱۵۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش دلفین و به از خبرگزاری موج، طبق آمار رسمی اعلام شده در اقصی نقاط جهان، تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز ۱۵۰ هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس آمارهای رسمی که پایگاه آماری Worldometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به‌طور مستمر و با استناد به گزارش‌های آماری نهادهای دولتی در کشورهای مختلف جهان اقدام به روزآمدسازی و انتشار آنها کرده است، آمریکا با ۳۶ هزار مورد مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا،‌ با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به کشور دوم (ایتالیا با ۲۲۷۴۵ مورد مرگ‌ومیر) رتبه اول جهان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۹۰۰ نفر به آمار قربانیان کرونا در جهان افزوده شده است که این رقم از کاهش نسبی آمار روزانه مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در جهان نسبت به روزهای گذشته حکایت دارد.

میان قاره‌های جهان، اروپا بیشترین آمار مرگ‌ومیر را بر اثر ابتلا به کرونا داشته است. تاکنون بالغ بر ۹۵ هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند، به‌عبارت دیگر بیش از ۶۰ درصد از قربانیان کرونا در جهان ساکن کشورهای اروپایی هستند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز بیش از ۲٫۲ میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت بیش از ۶۹۰ هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تاکنون حدود ۵۷۰ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌۱۹» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در بیش از ۲۰۰ کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

 

  • نویسنده : 1007