یکی از مهندسان پالایشگاه ستاره خلیج فارس در پی اعتماد به جوانان و اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی در این پالایشگاه توانسته سه اختراع در راستای صیانت از سلامت پرسنل و حفظ استمرار ایمن عملیات تولید در شرایط شیوع کرونا ثبت و اجرایی کند.

به گزارش دلفین، شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ‌ترین و جوان‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان با اجرایی کردن مبانی اقتصاد مقاومتی و اعتماد به نیروهای متخصص، کارآزموده و جهادی برگ زرین دیگری در آلبوم افتخارات صنعت پالایش کشور به ثبت رساند.

مدیران این ابرپالایشگاه با نصب‌العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری در اعتماد به نیروهای جوان و انقلابی و اجرای دقیق مفاد ذکر شده در بیانیه گام دوم انقلاب، به طرح های ابداعی مهندس کوروش رضایی دادخواه اعتماد کردند و توانستند گام دیگری در صیانت از سلامت پرسنل و به تبع آن حفظ استمرار عملیات تولید بردارند و این پالایشگاه را در وضعیت شیوع کرونا سر پا نگه دارند.

رضایی پس از ارائه‌ی طرح های خود در جهت ساخت دستگاه ضدعفونی کننده محیط و همچنین ساخت گیت هوشمند ضد عفونی کننده با استقبال مدیران پالایشگاه ستاره خلیج فارس مواجه شد. وی با ارائه‌ی طرح، رفع نواقص احتمالی و مشاهده‌ی حمایت های همه جانبه شرکت نفت ستاره خلیج فارس، دستگاه ضدعفونی کننده محیط را با استفاده از فناوری ایونایز برای نصب در اتوبوس و مینی بوس‌های ایاب و ذهاب پرسنل این پالایشگاه ساخت. این دستگاه قابلیت ضدعفونی همه‌ی محیط ها و سطوح را با استفاده از فناوری ایونایز دارد و در اماکن عمومی نیز بسیار کاربردی است.

دستگاه گیت هوشمند ضد عفونی کننده محیط و نفر نیز از دیگر اختراعات رضایی است. این دستگاه می تواند ضدعفونی محیط با استفاده از فناوری موج های کنترل شده را به بهترین نحو انجام دهد و با بهره گیری از فناوری ترکیبی بخار سرد کنترل شده و ایونایز، بدن و لباس را ضد عفونی کند. گیت هوشمند ضدعفونی همزمان نسبت به ثبت حضور و غیاب، تب سنجی و وضعیت بدن نیز اقدام خواهد کرد.

دیگر اختراع رضایی ساخت ماسک هوشمند با فیلتر تخصصی و کربن فعال و لایه نانومتری ازون است که با سرعت تنفس و وضعیت محیطی مقدار هوای ورودی را کنترل می کند.

بی‌شک ایجاد فرصت عرض اندام، اعتماد، پشتیبانی و حمایت تا اجرای کامل ایده‌های جوانانی همچون مهندس رضایی مرهون ساختار جهادی و بلند نظری مدیران ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان نماد تبلور اقتصاد مقاومتی است و مشاهده نشدن یک بیمار مبتلا به کرونا با علائم در این پالایشگاه به ثمر نشستن اعتماد به طرح‌های دانش بنیان را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ مهندس کوروش رضایی دادخواه، متولد تیرماه ۱۳۷۰ و از نیروهای جوان ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس است که مقام دوم مسابقات اختراعات سال ۲۰۰۸ جهان به میزبانی کنسرسیوم فناوری های نوین سازمان ملل متحد را نیز از آن خود کرده و در سال ۲۰۲۰ توانسته در میان ۱۰ مهندس برتر مسابقات اختراع سوئیس قرار گیرد. رضایی دانش آموخته‌ی کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه تهران است که سپس در دانشگاه بزرگ تری به نام ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس سیر تحول علمی و عملی را پیموده است.

  • نویسنده : 1007