براساس آخرین آمار جهانی اعلام شده مجموع مبتلایان ویروس کرونا در جهان به ۵ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۵۸ نفر رسید.

به گزارش دلفین، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۵ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۵۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۴۷ هزار و ۹۰۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان کرونا در جهان ، تاکنون ۲ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۷۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان ویروس کرونا در جهان با افزایش ۱۹ هزار و ۷۹۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۲۲۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۹۹ هزار و ۸۰۵ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور برزیل که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۱ هزار و ۴۵۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷۶ هزار و ۶۶۹ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۳ هزار و ۵۲۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸ هزار و ۹۴۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۵۳ هزار و ۴۲۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۳ هزار و ۶۳۳ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و آلمان نیز به ترتیب با ۲۸۲ هزار و ۴۸۰, ۲۶۱ هزار و ۱۸۴, ۲۳۰ هزار و ۱۵۸, ۱۸۲ هزار و ۹۴۲ و ۱۸۰ هزار و ۷۸۹ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ترکیه و هند نیز به ترتیب با ۱۵۷ هزار و ۸۱۴ و ۱۴۵ هزار و ۴۵۶ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، اسپانیا و آلمان به‌‌ترتیب با ۴۶۴ هزار و ۶۷۰, ۱۹۶ هزار و ۹۵۸ و ۱۶۱ هزار و ۲۰۰ هزار بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

  • نویسنده : 1007
  • منبع خبر : موج