رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه ناوگان عمومی در يكصد و هفتاد و ششمين جلسه شوراي شهر خبر داد.

به گزارش دلفین، «حسین اخلاقی» رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس افزایش نرخ کرایه ناوگان عمومی درون شهری بندرعباس بعد از دو سال و با موافقت حداکثری اعضای شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در ادامه عنوان کرد: این جلسه با حضور جمعی از نمایندگان خطوط تاکسی با بیان مطالبات خود تشکیل شد كه با پیشنهاد ۴۰ درصدی افزایش نرخ از سوی سازمان اغاز و در نهايت با افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه ناوگان عمومی را به دنبال داشت.
وی ادامه داد: بیش از دو سال است که نرخ کرایه‌های اتوبوس و تاکسی‌های درون شهری افزایش پیدا نکرده و نیازمند این هستیم که این نرخ پس از دو سال تغییر کند. در سال ۹۷ نرخ بر کیلومتر عدد ۳۳۳ تومان بوده و پیشنهاد سازمان ۴۶۶ تومان نرخ بر کیلومتر در سال جدید است.
رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به خرید ۳۸۵ تاکسی نوسازی و ۶۳ دستگاه اتوبوس ملکی، تصریح کرد: توزیع ماسک و دستکش برای رانندگان از سوی سازمان اجرایی شده است و نگاه‌ها در این سازمان نگاه خدماتی است.
اخلاقی خاطر نشان کرد: نرخنامه جدید بزودی به تاکسیرانان ابلاغ خواهد شد و شهروندان گرامی می توانند دریافت هرگونه وجه مازاد بر نرخنامه را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۷۶۱۷۶۱ به سازمان گزارش نمایند.
مديرعامل سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداري بندرعباس اذعان داشت: این افزایش نرخ پس از تایید نهایی از سوی فرمانداری بندرعباس اعمال خواهد شد‌.

  • نویسنده : 1007