براساس اعلام های رسمی مجموع مبتلایان به کرونا در جهان به 7 میلیون و 865 هزار و 794 نفر در جهان رسید.

به گزارش دلفین، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۷ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۷۹۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴۳۲ هزار و ۳۹۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان کرونا در جهان تاکنون ۴ میلیون و ۴۰ هزار و ۷۸۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۵ هزار و ۳۰۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۲۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۱۷ هزار و ۵۲۵ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۰ هزار و ۸۹۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۵۰ هزار و ۷۹۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۴۲ هزار و ۷۹۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸ هزار و ۷۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۲۰ هزار و ۱۲۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶ هزار و ۸۲۹ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای هند، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و پرو نیز به ترتیب با ۳۲۱ هزار و ۶۲۶, ۲۹۴ هزار و ۳۷۵, ۲۹۰ هزار و ۶۸۵, ۲۳۶ هزار و ۶۵۱ و ۲۲۵ هزار و ۱۳۲ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آلمان با ۱۸۷ هزار و ۴۲۳ و ایران با ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و روسیه به ‌‌ترتیب با ۸۵۶ هزار و ۱۰۶, ۴۳۷ هزار و ۵۱۲ و ۲۷۴ هزار و ۶۴۱ هزار بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

  • نویسنده : 1007
  • منبع خبر : موج