پس از انتقاد برخی از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس نسبت به عملکرد اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس، این بار یکی از اعضای شورای شهر لب به انتقاد از نمایندگان مجلس گشود تا حرکت آنان را تلافی کند.

به گزارش دلفین، بعد از تذکر به‌جای «احمد مرادی» و سپس «منصور آرامی» به عنوان نمایندگان مردم ناحیه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به برخی از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس مبنی بر لزوم رعایت حقوق مردم و حضور در صحن علنی شورا و از رسمیت نیانداختن این جلسات با اهداف از پیش تعیین شده، این سخنان با واکنش برخی از اعضا رو به رو شد و آن‌ها این تذکر را مصداق دخالت نمایندگان مجلس در امور شورا دانستند. از این رو «آبتین امیری» در یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورای شهر بندرعباس این بار پا توی کفش نمایندگان مجلس کرد و به آن‌ها تذکر داد. تذکراتی که چندان هم نابه‌جا به نظر نمی‌رسد.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: تعامل با نمایندگان مجلس اصل اساسی در حل مشکلات شهری است و انتظار داریم نمایندگان ما از تجربه خود برای مهار نمایندگان تازه‌کار در مجلس استفاده کنند.

وی افزود: امروز برخی نمایندگان بی‌تجربه مجلس، با موضع‌گیری‌های احساسی و بدون مطالعه، روح و روان مردم را به‌هم می‌ریزند.

امیری ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان خود به مناسبت هفته قوه قضاییه به رعایت حقوق عامه اشاره کردند و وظیفه یک نماینده وظیفه تنها تامین آب و برق مردم نیست، بلکه نمایندگان ملت در قبال آزادی‌های اساسی مردم هم مسئولند.

وی بیان داشت: برخی نمایندگان مجلس هیچ طرحی برای حل مشکلات مردم ندارند، اما مدام مردم را تهدید به ایجاد محدودیت در آزادی‌های اساسی و فکری و ایجاد محدودیت در فضای مجازی می‌کنند، در حالی که نمایندگان ما که تجربه بیشتری دارند باید به این نمایندگان تذکر بدهند.

عضو شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: نمی‌توان همواره از دولت انتظار داشت چرا که استاندار تلاش خود را می‌کند اما مجلس نیز باید تصمیم‌های درست و کارشناسانه بگیرد زیرا یک دست صدا ندارد.

وی گفت: مسئله این است که بسیاری از تصمیم‌های مسئولان ما در چه در دولت و چه در مجلس بدون مشورت گرفته می‌شود و در نتیجه این تصمیم ها غالبا مشکل آفرین است.

  • نویسنده : 1007