رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: برای بهبود وضعیت حمل و نقل در بافت مرکزی شهر، تغییراتی در مسیرهای پرتردد ایجاد شده و برخی دیگر از این تغییرات نیز در حال انجام است.

به گزارش گروه خبری دلفین، «سعید حسینی‌پور» ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در بافت مرکزی شهر بندرعباس، اظهار کرد: این اقدامات در راستای بهبود و رفع مشکلات ترافیکی، جهت تردد در چند خیابان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در همین راستا چند تقاطع به چراغ راهنمایی مجهز شده‌اند، افزود: در این خصوص، تردد در مسیرهای شهید بهشتی میانی(حدفاصل چهارراه مرادی به سمت میدان برق)، بهادر شمالی(حدفاصل اسدآبادی به سمت ۱۷ شهریور)، شریعتی میانی(حد فاصل تقاطع فاطمیه و تقاطع ابوذر) و امام موسی صدر جنوبی(حد فاصل بلوکی و طالقانی)، شمال به جنوب خواهند شد.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: البته مسیرهای شریعتی شمالی،  پدران آسمانی، امام موسی صدر شمالی، سیدقطب، بهشتی شمالی، شریعتی جنوبی دو طرفه باقی خواهند ماند.

حسینی‌پور تاکید کرد: مسیرهای خیابان کازرونی، بهادر جنوبی، شهید خراسانی(خیابان اسدآبادی به میدان شریعتی)، امام موسی صدر میانی(حد فاصل بلوکی به سازمان)هم، جنوب به شمال یک‌طرفه خواهند بود.

این مسئول با اشاره به  اینکه جمعاً ۹ چراغ راهنمایی در معابر بلوار اسد آبادی و بلوار امام خمینی(ره) نصب شده است، گفت: این چراغ‌ها در چهارراه سازمان، چهارراه مرادی، چهارراه فاطمیه، میدان ابوذر، میدان ۱۷ شهریور، میدان برق(سابق)، بلوار سید جمال‌الدین اسدآبادی(پدران آسمانی و سید جمال الدین اسد آبادی)، بلوکی، دلگشا (تقاطع بلوار امام(ره) و سید قطب) نصب شد.

وی همچنین عنوان کرد: خطوط ویژه حمل و نقل عمومی تاکسی و اتوبوس در کلیه معابر به جز قسمتی از بهادر شمالی هم جهت با جریان ترافیک خواهد بود.

حسینی‌پور افزود: مسیر اصلی تردد در بلوار امام خمینی(ره) از میدان شهدا به سمت میدان انقلاب و بلوار اسدآبادی به سمت بلوار شهدا یک طرفه خواهد بود.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در ادامه نیز تاکید کرد: در مسیرهای فوق، به منظور حرکت اتوبوس‌های تندرو و درون‌شهری نیز که ‌بزودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، بر خلاف جریان حرکت خودروهای شخصی است.

وی تصریح کرد: حد فاصل بلوار امام خمینی(ره) و طالقانی(بلوار ساحلی) سیدقطب(سه راه دلگشا) و شریعتی جنوبی و بهشتی شمالی دو طرفه باقی خواهد ماند و همچنین امام موسی صدر جنوبی، شمال به جنوب و بهادر جنوبی، جنوب به شمال(خط ویژه تاکسی و اتوبوس در مسیر جنوب به شمال) است.

حسینی‌پور با بیان اینکه نظم بخشیدن به رفت و آمدها از مهمترین اهداف این تغییرات است، بیان کرد: سهولت در رفت و آمد خودروها و کاهش ترافیک و روان‌سازی از دیگر اهداف اجرای این طرح بوده که امید است این تغییرات باعث رفاه حال شهروندان شود.