مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: از نظر من یکی از برکات انقلاب اسلامی این است که انقلاب فرصت پیشرفت را برای همه ما ایجاد کرده است.

به گزارش دلفین، در دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی گفت‌وگویی اختصاصی را با غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش ترتیب دادیم و وی به بیان خاطرات گذشته و سختی‌هایی که مسئولان در زمان تصدی پست‌های مدیریتی باید بر دوش بکشند، پرداخت. خلاصه‌ای از این گفت‌وگو در ادامه آمده است.
خاطرات پیروزی انقلاب
از مظفری در رابطه با خاطرات روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی پرسیدیم و وی بیان داشت: زمان انقلاب کلاس دوم راهنمایی در شهر نیشابور بودم و در آن روزها بچه‌هایی که در راهپیمایی علیه طاغوت شرکت می‌کردند، عمدتاً بچه‌های مقطع راهنمایی و دبیرستانی بودند و من هرسال که در این ایام مبارک قرار می‌گیریم همه‌ی اتفاقات آن زمان را در ذهنم مرور می‌کنم.
وی افزود: با این حال نسل ما نسل دوم انقلاب محسوب می‌شود و این نسل خاطرات و فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است؛ ما هم انقلاب را دیده‌ایم، هم جنگ و وقایع بعد از جنگ که بخشی از این دوران به سختی گذشت و بخشی از آن با شادی و شور و شعف پیروزی همراه بود.
ایجاد فرصت پیشرفت
مدیرعامل منطقه آزاد کیش ادامه داد: از نظر من یکی از برکات انقلاب اسلامی این است که انقلاب فرصت پیشرفت را برای همه ما ایجاد کرده است.
وی افزود: زمانی که نماینده مجلس شورای اسلامی بودم و یکی از جوان‌ترین نماینده‌ها در آن زمان محسوب می‌شدم، شخصی از من سؤال کرد که برکات انقلاب اسلامی چیست؟ پاسخ دادم یکی از برکات انقلاب خود من هستم.
مظفری اضافه کرد: سپس آن شخص رو به من کرد و گفت مثل این‌که شما خودتان را خیلی قبول دارید و جواب دادم این‌که من خودم را قبول دارم یا ندارم بحثی جداست اما شما بررسی کنید که قبل از انقلاب غیر از چند نفر خاص آیا کسی توان ورود به رقابت نمایندگی مجلس را داشت؟
وی ادامه داد: من به‌عنوان فردی که هیچ پشتوانه سیاسی و مالی نداشتم و آدمی معمولی و زاده شهر کوچک نیشابور بودم توانستم نماینده مجلس شورای اسلامی ‌شوم و این اتفاق ساده‌ای نیست.
مظفری افزود: اینکه نظام شایسته‌سالاری در جامعه شکل گرفته و افراد در جایگاهشان قرار می‌گیرند از برکات انقلاب اسلامی است.
اتفاقات بد سریع برجسته می‌شوند
وی در پاسخ به چرایی برجسته شدن برخی از نارسایی‌ها در افکار عمومی، خاطرنشان کرد: فضا به نحوی است که بعضی وقت‌ها این اشکالات آن‌قدر برجسته می‌شود که کار را سخت می‌کند اما طوری برنامه‌ریزی می‌شود که ذهن عموم درگیر اتفاق بد باشد و در این وضعیت اتفاقات خوب دیده نمی‌شوند.
باید بانوان را باور داشته باشیم
مظفری استفاده از پتانسیل‌های بانوان را راهکاری برای پویایی بیشتر جامعه دانست و افزود: معتقدم باید از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببریم و در حوزه‌ی بانوان نیز اگر این قشر را باور داشته باشیم مطمئناً اتفاقات خوبی محقق خواهد شد.
کرونا دلیل توقف نیست
مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: امسال علی‌رغم شیوع بیماری کرونا شاهد برگزاری برنامه‌های متنوعی در جزیره کیش در دهه مبارک فجر بودیم و باید بر این مسئله تأکید کنم که کرونا دلیلی بر توقف امور نیست.
وی ادامه داد: باید بدانیم دستاوردهای امروز انقلاب ارزان به دست نیامده و حفظ این شرایط و چهارچوب‌ها بسیار مهم است.
مظفری در پایان بیان داشت: چه خوب است که برای نسل جدید و دانش آموزان شرح دهیم که آرامش، امنیت و فضای کنونی جامعه مرهون خون پاک شهداست و باید با مرور خاطرات شهدا برای دانش آموزان، رشادت‌ها را روایت کنیم چرا که بسیار عبرت‌آموز است.

گفت و گوی اختصاصی: امیر رضا سیم ریز

این مطلب در نشریه دلفین منتشر شده است.

  • نویسنده : ۱۰۰۷