رئیس‌کل‌دادگستری استان هرمزگان‌ ضمن تشریح‌ مهمترین برنامه‌های‌ خود‌، توجه به تکریم ارباب‌رجوع‌، کاهش‌ اطاله‌ دادرسی‌، مقابله با قاچاق و برخورد‌ با‌ مظاهر فساد‌ را اولویت‌های دستگاه قضایی‌ استان در‌ دوره جدید‌ برشمرد.

به گزارش دلفین، نشست شورای برنامه ریزی دادگستری استان به ریاست «علی صالحی» رئیس کل دادگستری استان هرمزگان برگزار‌ شد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در جریان برگزاری این نشست‌، ضمن تأکید بر لزوم توجه مستمر به ارتقای شاخص امنیت در مناطق مختلف هرمزگان تصریح کرد: امنیت هرمزگان خط قرمز دستگاه قضایی است و مخلان امنیت و هنجارشکنان با برخورد قاطع و بدون اغماض مواجه خواهند شد.

صالحی‌افزود: ارتقاء عملکرد و افزایش بهره وری نیازمند‌ عزمی همگانی و تفکری جهادی و انقلابی است.

مقام عالی قضایی استان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت و ضمن توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی به منظور تحقق‌ شعار سال و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی‌، حمایت های حقوقی–قضایی از سرمایه گذاری مشروع اعمال خواهد‌ شد.

وی‌ همچنین با اعلام به این مطلب که احقاق حقوق عامه و صیانت از اموال بیت المال یکی از شاخص ترین اولویت های دادگستری هرمزگان خواهد بود تاکیدکرد: لزوم تشدید نظارت‌ها به منظور مقابله با مظاهر فساد و انسداد گریزگاه های سودجویان، اخلالگران و مفسدان خواهد بود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه منصب قضاوت در واقع جایگاه ائمه اطهار (علیهم السلام‌) است و تکریم ارباب رجوع ریشه در فرهنگ دینی ما دارد، یادآور شد: مردم ولی نعمتان ما هستند‌ و پاسخ گویی به مطالبات مردم‌، رعایت موازین اخلاق حرفه ای و اهتمام ویژه به سعه صدر و بالابردن آستانه تحمل، موجب افزایش رضایتمندی مردم، شکوفایی و توسعه سلامت اداری و بهبود روند خدمت رسانی خواهد شد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین با اعلام خبر تنظیم دستورالعمل مدیریت پرونده های مهم و تشکیل دبیرخانه آن در مجموعه دستگاه قضایی استان خاطرنشان‌کرد: پرونده های مشمول این دستورالعمل با توجه به اهمیت و حساسیت آن‌ها به منظور نظارت دقیق و مستمر بر آن‌ها و برخورد قاطع‌، سریع و قانونی با مرتکبین این قبیل جرائم از بدو تشکیل تا اجرای‌کامل حکم توسط مدیریت ارشد دادگستری استان پیگیری می شود.

 

  • نویسنده : 1007