فرصت دوستی با پایتخت 16 اکتبر 2021

فرصت دوستی با پایتخت

با سپردن سکان استانداری هرمزگان به «مهدی دوستی» شاید بتوان تقویت ارتباطات هرمزگان با مرکز را بیشتر از گذشته متصور بود.

سیاسی
واگشایی راز برکناری شبانه فرماندار برتر کشور/سایر مدیران نیز منتظر سپردن صندلی باشند 02 اکتبر 2021

واگشایی راز برکناری شبانه فرماندار برتر کشور/سایر مدیران نیز منتظر سپردن صندلی باشند

تنها سه روز بعد از این‌که «سید شمس‌الدین حسینی قتالی» فرماندار شهرستان بستک به دلیل کسب رتبه برتر در آخرین ارزیابی‌های وزارت کشور از سوی استاندار هرمزگان موردتقدیر قرار گرفت، خبر برکناری وی منتشر شد.

ترمیم شکاف‌های فاحش طبقانی در هرمزگان/توسعه‌ی بیشتر در غرب بندرعباس توجیه ندارد 19 سپتامبر 2021

ترمیم شکاف‌های فاحش طبقانی در هرمزگان/توسعه‌ی بیشتر در غرب بندرعباس توجیه ندارد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان گفت: شکافی فاحش و تبعیضی عمیقی در برخی مناطق استان وجود دارد و استاندار بعدی همان‌طور که شعار دولت فعلی عدالت است، باید در راستای تحقق مفهوم عدالت، محروم‌ترین نقاط استان را در اولویت قرار دهد.

بی‌توجهی دولت پیشین به مشاوره‌های نخبگان هرمزگان 14 سپتامبر 2021

بی‌توجهی دولت پیشین به مشاوره‌های نخبگان هرمزگان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: دلیل توسعه در بسیاری از جوامع پیشرفته اهمیت دادن به نیروی انسانی است چراکه نیروی انسانی موتور محرکه هر جامعه است و می‌تواند قطار پیشرفت را به حرکت درآورد و این مسئله لزوم توجه بیشتر به نیروی نخبه و دانشگاهی را برجسته می‌کند.

اعضای شورا هزینه‌های تبلیغات خود را شفاف‌سازی کنند 12 سپتامبر 2021

اعضای شورا هزینه‌های تبلیغات خود را شفاف‌سازی کنند

عضو شورای شهر بندرعباس تشریح کرد: با هدف برداشته شدن نخستین قدم جهت تحقق شفافیت در شورا از ریاست محترم شورا درخواست کردم کمیته‌ای جهت بررسی هزینه‌های انتخاباتی همکاران محترم و معرفی منابع تأمین آن‌که هر دوره مورد سؤال و ابهام مردم بود، تشکیل دهد تا با اعلام نتایج آن شائبه‌ای در این زمینه باقی نماند.

محافظه‌کاری و ترس متخصصان هرمزگان 07 سپتامبر 2021

محافظه‌کاری و ترس متخصصان هرمزگان

عضو هیئت‌علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه هرمزگان به نقش و تأثیر متخصصان و کارشناسان در تصمیمات استانی برای مدیریت و پیشگیری از شیوع و تداوم وضعیت بحرانی کرونا در هرمزگان اشاره کرد و اذعان داشت: اکثر متخصصان مقیم هرمزگان محافظه‌کار و ترسو هستند، متخصصان در استان‌های دیگر مانند فارس و اصفهان واکنش های محکمی نشان می‌دهند اما در هرمزگان این شجاعت وجود ندارد.

شورای شهر جدید قراردادهای پیشین را بررسی کند 28 آگوست 2021
دلفین در گزارشی اختصاصی به اهمیت رفع شائبات در برخی قراردادهای شهرداری بندرعباس می‌پردازد؛

شورای شهر جدید قراردادهای پیشین را بررسی کند

یکی از اقدامات اساسی در رابطه با فسادستیزی و افزایش شفافیت در شورای شهر فعلی، نشان دادن جدیت در برخورد با متخلفان و حذف چنین افرادی از سیستم مدیریت شهری است.

قدرت ناکافی لابی هرمزگان در سطح ملی 28 آگوست 2021

قدرت ناکافی لابی هرمزگان در سطح ملی

آن‌طور که از صحبت‌های نمایندگان در خانه ملت پیداست کش مکش بر سر انتخاب وزرا در هر دولت، بسیار پرحاشیه بوده است تا جایی که برخی از نمایندگان، حتی روسای مجلس را به خط‌دهی برای تائید برخی از کاندیداها متهم کردند.

تلاش برای شفافیت در شورای شهر بندرعباس 23 آگوست 2021

تلاش برای شفافیت در شورای شهر بندرعباس

همواره موضوع تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری بندرعباس از موضوعات مناقشه برانگیز بوده است و جریان‌های مختلف سیاسی، افراد ذی‌نفوذ را به دخالت در این روند متهم کرده‌اند تا جایی که در افکار عمومی موضوع تبدیل وضعیت نیروها به موضوعی ابهام‌آمیز تبدیل شده است.

تغییر استاندار به نفع مردم / جناح‌بندی نخواهیم دید 21 آگوست 2021
حجت‌الاسلام علی‌اکبر میرزایی در گفت‌وگوی اختصاصی با دلفین به چالش های انتصاب استاندار آتی هرمزگان می‌پردازد؛

تغییر استاندار به نفع مردم / جناح‌بندی نخواهیم دید

حجت‌الاسلام علی‌اکبر میرزایی با بیان این‌که برای برشمردن ویژگی‌های استاندار آینده باید در وهله‌ی نخست به پتانسیل‌های موجود در هرمزگان بنگریم و این ظرفیت‌ها را بشناسیم، افزود: افرادی که قرار است برای هرمزگان استاندار انتخاب کنند باید بر اساس این ویژگی‌ها تصمیم دقیق و آگاهانه‌ای داشته باشند.

چالش‌های سکان‌دار آینده‌ی ساختمان سفید هرمزگان 21 آگوست 2021

چالش‌های سکان‌دار آینده‌ی ساختمان سفید هرمزگان

با توجه به این‌که به‌زودی استانداری جدید سکان ساختمان سفید استانداری هرمزگان را در دست خواهد گرفت، سعی کردیم تا در این شماره به‌صورت تخصصی و از جنبه‌های مختلف چالش‌های استان را با استاندار بعدی هرمزگان در میان بگذاریم.

ایران‌مردی از دیار فرامرزان 08 آگوست 2021
گفت‌وگوی اختصاصی؛

ایران‌مردی از دیار فرامرزان

دلفین در آستانه‌ی روز خبـرنگار زوایـای مختلف زندگی «عبدالرحمن فرامرزی» روزنامه‌نگار و سیاست‌مدار هرمزگانی را بررسی کرد.

دیدن زمستان از پشت پنجره 07 آگوست 2021

دیدن زمستان از پشت پنجره

این روزها طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی از موضوعات پربحث و خبرساز است که موجی از خشم و جنجال را در میان کاربران فضای مجازی ایجاد کرده؛ به‌ویژه افرادی که معیشت‌شان به‌صورت مستقیم با این مسئله درگیر است.

معمای شهردار جدید شهر ثروتمند عقب‌افتاده 31 جولای 2021
دلفین در گفت‌وگویی اختصاصی به تبعات لابی‌های سیاسی در ادوار مختلف برای انتخاب شهردار بندرعباس و اهمیت این انتخاب در روزهای آتی می‌پردازد؛

معمای شهردار جدید شهر ثروتمند عقب‌افتاده

این روزها تب انتخاب شهردار آتی شهر بندرعباس و همچنین ملاک‌هایی که در این انتخاب باید لحاظ شود، داغ است و همه‌ی نیروهای سیاسی و اجتماعی چشم به این انتخاب دوخته‌اند و گمانه‌زنی‌های مرتبط با آن را دنبال می‌کنند.

آزمون اول، انتخاب شهردار 27 ژوئن 2021
شورای شهر بندرعباس چه تصمیمی خواهد گرفت؛

آزمون اول، انتخاب شهردار

نخستین چالش شورای شهر بندرعباس مطمئناً انتخاب شهردار خواهد بود و بعدازاین انتخاب شهروندان می‌توانند تا حدودی تکلیف خود را با برخی چهره‌ها مشخص کنند.

رد صلاحیت‌ها طبیعی است 12 ژوئن 2021
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه‌ی بندرعباس در گفت‌و‌گوی اختصاصی با دلفین مطرح کرد؛

رد صلاحیت‌ها طبیعی است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خصوص رد صلاحیت داوطلبان انتخابات پیش‌رو گفت: عملکرد شورای نگهبان مطابق قانون و دوره‌های پیشین بوده و برخی مسائل طبیعی است، آنچه در این دوره نیز رخ‌ داد روندی است که هرساله وجود داشته، در این 42 سال شورای نگهبان به وظایف خود عمل کرده است.