بانک‌ها، بلای جان تولیدکنندگان محصولات کشاورزی هرمزگان 11 ژانویه 2021

بانک‌ها، بلای جان تولیدکنندگان محصولات کشاورزی هرمزگان

یک تولید کننده هرمزگانی از مشکلات و چالش های تولید محصولات کشاورزی گلخانه ای و برخورد بانک ها با تولید کننده در این روز های تورمی می گوید.

چرایی‌های تورم این روزهای هرمزگان 05 ژانویه 2021

استاد اقتصاد و عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد بندرعباس در گفت‌وگوی اختصاصی با دلفین بررسی کرد؛
چرایی‌های تورم این روزهای هرمزگان

اقتصادی
صبا فولاد خلیج‌فارس در صدر صادرکنندگان فولاد ایران 04 ژانویه 2021
مدیرعامل صبا فولاد خلیج‌فارس در گفت‌وگوی اختصاصی با دلفین مطرح کرد؛

صبا فولاد خلیج‌فارس در صدر صادرکنندگان فولاد ایران

مدیرعامل شرکت صبا فولاد هرمزگان اعلام کرد: با استناد بر گزارش نهادهای نظارتی بر صادرات در هفت‌ماهه اول امسال شرکت صبا فولاد خلیج‌فارس با رشد 223 درصدی در صدر صادرکنندگان فولاد ایران قرار گرفته است.

ضربه به اقتصاد با رانت قانونی 28 دسامبر 2020

ضربه به اقتصاد با رانت قانونی

ظهور آرام و بی‌سروصدای برخی از مدیران تصمیم‌گیر بخش دولتی پس از پایان مسئولیت در شرکت‌های خصوصی مرتبط با سازمان بنادر و دریانوری، رانتی است که در این یادداشت در پی نور تاباندن بر آن هستیم.

افزایش ۱۵۴ درصدی کابوتاژ فرآورده های غیرنفتی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه 05 دسامبر 2020

افزایش ۱۵۴ درصدی کابوتاژ فرآورده های غیرنفتی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: از مجموع صادرات غیر نفتی انجام شده، 578 هزار و 715 تن با رشد 11 درصدی به صورت رویه کابوتاژ (کران بری) در بنادر غرب هرمزگان جابجا شد که از این میزان بندرلنگه با کابوتاژ 7 هزار و 410 تن فرآورده های غیرنفتی توانست رشد 154 درصدی در مقایسه با سال گذشته داشته باشد.

Xinjiang, China’s Gateway to Central Asia 16 نوامبر 2020

Xinjiang, China’s Gateway to Central Asia

East Turkestan, which is rich in natural resources, has the potential to become a major industrial hub in Asia at a time when we are witnessing the revival of the Silk Road slogan

چرایی فرار صادرکنندگان هرمزگانی از بازگرداندن ارز 04 نوامبر 2020

چرایی فرار صادرکنندگان هرمزگانی از بازگرداندن ارز

بازگرداندن ارز از سوی صادرکنندگان به کشور ریسک بزرگی برای آنان در شرایط نوسانات بازار ارز است و دولت نیز باز نگرداندن ارز حاصل از صادرات را ضربه به اقتصاد کشور می‌داند.

بندرعبـاس متری چند؟؟؟ 02 نوامبر 2020

بندرعبـاس متری چند؟؟؟

این روزها قیمت آپارتمان‌ در شهر بندرعباس سر به فلک کشیده است و افراد دیگر قادر نخواهند بود که از صفر زندگی خود را بسازند و رویای خانه دار شدن را در ذهن بپرورانند چرا که بدون پشتوانه‌ی مالی آنچنانی دست‌یابی به آروزی خرید خانه میسر نخواهد بود.

لزوم نظارت بیشتر بر محور بندرعبـاس- بندرشهیـدرجایی 01 نوامبر 2020

لزوم نظارت بیشتر بر محور بندرعبـاس- بندرشهیـدرجایی

در شرایطی که شریان اقتصادی کشور به محور بندرعباس-بندرشهیدرجایی وابسته است و رفت وآمد پرسنل و انتقال بار مرتبط با صنایع استراتژیک نفتی، بندر حیاتی شهید رجایی، صنایع عظیم معدنی و بزرگ‌ترین مجتمع کشتی‌سازی خاورمیانه از طریق این محور صورت می‌پذیرد، نباید زیرساخت‌ها، زیبایی و نظم آمد و شد در چنین حالتی قرار داشته باشد.

هرمزگان سلطان تورم ایران 01 نوامبر 2020

هرمزگان سلطان تورم ایران

بنا بر اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، بیشترین نرخ تورم 12 ماهه منتهی به شهریور امسال در کل کشور با ٣١.٤ درصد به استان هرمزگان اختصاص دارد.

اشتغال فرزندان ایثارگران در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس 22 اکتبر 2020

اشتغال فرزندان ایثارگران در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ضمن اعلام خبر امضای تفاهم نامه بین منطقه عظیم اقتصادی و بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، گفت: همکاری در جهت معرفی فرزندان ایثارگران جویای کار به بنگاه‌های اقتصادی یکی از تعهدات ما در این تفاهم نامه است.

ستاره خلیج فارس، پرچم دار صادرات صنعت پالایشی کشور 21 اکتبر 2020

ستاره خلیج فارس، پرچم دار صادرات صنعت پالایشی کشور

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس این پالایشگاه را پرچم‌دار صادرات صنعت پالایشی کشور خواند و از افزایش ۱۲۰ درصدی صادرات این ابرپالایشگاه در ۶ ماهه‌ی نخست امسال خبر داد.

اتخاذ ترفندهای مهندسی در راستای ارتقای راندمان 20 اکتبر 2020

اتخاذ ترفندهای مهندسی در راستای ارتقای راندمان

رئیس مهندسی پالایش شرکت نفت ستاره خلیج فارس به تشریح ترفندهای مهندسان این ابرپالایشگاه در راستای ارتقای راندمان، افزایش ظرفیت و حفاظت از محیط زیست پرداخت.

ارزش‌آفرینی ١٨ میلیاردی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس 18 اکتبر 2020

ارزش‌آفرینی ١٨ میلیاردی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیر نگهداری و تعمیرات پالایشگاه ستاره خلیج فارس میزان صرفه‌جویی ارزی به سبب اصلاح طراحی و ساخت باندل مبدل درایر واحد بنزین سازی با استفاده از ضایعات را بیش از ۱۸ میلیارد ریال عنوان کرد.

ورود سياسيون کليد رمز ورود ستاره به بازار بورس 10 اکتبر 2020

ورود سياسيون کليد رمز ورود ستاره به بازار بورس

بدهي سنگين ارزي شرکت نفت ستاره خليج فارس در وضعیت نوسانات بازار ارز مانعی بزرگ براي بورسي شدن این غول پالایشی است و برای رفع این مشکلات تمام ارکان سیاسی استان و کشور باید وارد میدان شوند.

اشتغالزايي چندهزار نفري در انتظار هرمزگان 10 اکتبر 2020
مديرعامل منطقه ويژه انرژي بر پارسيان در گفت و گوي اختصاصي با دلفين مطرح کرد؛

اشتغالزايي چندهزار نفري در انتظار هرمزگان

مديرعامل منطقه ويژه انرژي بر پارسيان از اشتغال زایی چند هزار نفری در این منطقه عظیم اقتصادی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: کار ما تنها توسعه‌ي زيرساخت هاي اقتصادي منطقه نيست بلکه توسعه زيرساخت هاي فرهنگي و محيط زيستي را نيز مد نظر قرار داده ايم.

ماهی را هر وقت از آب بگیری گران است 05 اکتبر 2020
ساحل‌نشینان توان خرید ماهی و میگو ندارند

ماهی را هر وقت از آب بگیری گران است

در پی گرانی‌های سرسام‌آور، نرخ آبزیان نیز افزایش چشم‌گیری داشته و ماهی و میگو از سبد غذایی اغلب مردم هرمزگان حذف شده است و همگان خواستار تثبیت قیمت‌ها هستند.