بانک مرکزی نرخ ارز حجاج را حوالی بازار آزاد و حدود 12 هزار و 790 تومان در نظر گرفته است.

به گزارش دلفین، دلار از فاز کاهشی خارج شد ولی نوع حرکت آن هم چنان کم نوسان باقی ماند. به طوری که امروز دلار در صرافی‌های سطح شهر با نرخ ۱۳ هزار تومان و در بانک مرکزی با نرخ ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد. در ۱۳ روز گذشته دلار تنها یک بار نوسان روزانه بالای ۲۰۰ تومان را تجربه کرده است.
این در حالی‌ست که به نظر میرسد بانک مرکزی نرخ ارز حجاج را حوالی بازار آزاد در نظر گرفته است.
به گفته‌ی این بانک نرخ ارز برای حجاج را ۱۲ هزار و ۷۹۰ تومان تعیین شده است و زائران می‌توانند از ۱۲ تیرماه نسبت به دریافت این ارز اقدام کنند.
ارائه ارز مسافرتی برای زائران حج تمتع آغاز شده و شعب ارزی بانک ملی ایران به عنوان بانک عامل ارائه‌کننده ارز حجاج، نسبت به تشکیل پرونده و ارائه ارز به آن‌ها اقدام می‌کنند.
پرداخت ارز به زائران حج تمتع در تمامی شعب ارزی بانک ملی ایران و حداکثر برای هر زائر ۲۰۰ دلار آمریکا انجام می‌شود.
میزان ارز پرداختی به زائران حج تمتع در سال گذشته نیز ۲۰۰ دلار بوده که نسبت به سال ۱۳۹۶ به میزان ۱۰۰ دلار کاهش داشته است، به طوری که در سال‌های پیش از آن ۳۰۰ دلار به عنوان ارز مسافرتی به حجاج پرداخت می‌شده است.
بنا بر تاکید بانک ملی ایران، دریافت ارز زائران تنها پس از ارائه کارت ملی و احراز هویت امکان‌پذیر است، بنابراین افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند باید با اصل شناسنامه و رسید پیگیری کارت هوشمند خود به شعب ارزی بانک‌ها مراجعه کنند.
همچنین در صورتی که مدیر کاروان از سوی سازمان حج و زیارت به صورت کتبی به عنوان نماینده زائران به بانک معرفی شده باشد، پرداخت ارز زائران کاروان مربوطه به وی و به شرط ارائه فرم‌ها و اسناد تکمیل شده نیز امکان‌پذیر است.

  • نویسنده : 1008
  • منبع خبر : دنیای اقتصاد