رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: امروزه، بازار لوازم خانگی با معضل بزرگ و تازه‌ای به نام کالای قاچاق و تقلبی روبه رو شده است.

به گزارش دلفین و به نقل از اقتصاد آنلاین، مرتضی میری رئیس اتحادیه لوازم خانگی، درباره وضعیت بازار این روزهای لوازم خانگی، اظهار کرد: اگرچه الان مسئله کمبود و گرانی لوازم خانگی مثل ماه‌های قبل مطرح نیست، اما بازار با معضل بزرگتری به نام کالای قاچاق و تقلبی روبه رو شده است.

به گفته این مقام صنفی، بازار به دست عده‌ای سودجو افتاده که نمی‌خواهند تولید داخل رونق پیدا کند، این افراد تنها با چسباندن برچسب برند‌های مطرح بر روی لوازم خانگی بی‌کیفیت، آن‌ها را به نام لوازم خانگی وارداتی برند جا می‌زنند.

میری تاکید کرد: لوازم خانگی به‌اصطلاح بانه که چند وقتی است تبلیغ می‌شود، اغلب کالاهای بی‌کیفیت و تقلبی هستند، زیرا در حال حاضر واردات به‌صورت قاچاق، صرفه اقتصادی ندارد و این موضوع خود گواهی بر تقلبی بودن این کالاها است، زیرا برای واردات مجبور هستند ارز مورد نیاز خود را، با ارز آزاد تهیه کنند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در این رابطه هشدار داد: این لوازم، بی‌کیفیت بوده و دوام چندانی هم ندارند، از طرفی این دسته از لوازم خانگی گارانتی نداشته و بعد از خرابی خریدار دستش به جایی بند نیست؛ بنابراین از آنجا که تا کنون شکایات زیادی در این زمینه به ما شده، توصیه می‌کنیم مردم لوازم خانگی خود را از محلی معتبر تهیه کنند.

  • نویسنده : 1008