بر اساس آخرین آمار جهانی تعداد مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۶ میلیون نفر گذشت.

به گزارش دلفین، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۶ میلیون و ۳۳ هزار و ۸۱۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۶۶ هزار و ۸۹۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان کرونا در جهان ، تاکنون ۲ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۱۴۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان ویروس کرونا در جهان با افزایش ۲۵ هزار و ۶۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌‌میلیون و ۷۹۳ هزار و ۵۳۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۰۴ هزار و ۵۴۲ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور برزیل که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد با افزایش ۲۹ هزار و ۵۲۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۶۸ هزار و ۳۳۸ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۲۷ هزار و ۹۴۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸ هزار و ۵۷۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۸۷ هزار و ۶۲۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴ هزار و ۳۷۴ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و آلمان نیز به‌ترتیب با ۲۸۵ هزار و ۶۴۴, ۲۷۱ هزار و ۲۲۲, ۲۳۲ هزار و ۲۴۸, ۱۸۶ هزار و ۸۳۵, ۱۸۳ هزار و ۱۹ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ترکیه و هند نیز به‌ترتیب با ۱۷۳ هزار و ۷۶۳ و ۱۶۲ هزار و ۱۲۰ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز، کشورهای آمریکا، اسپانیا و برزیل به‌‌‌ترتیب با ۵۱۹ هزار و ۵۶۹, ۱۹۶ هزار و ۹۵۸ و ۱۹۳ هزار و ۱۸۱ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

  • نویسنده : 1007
  • منبع خبر : موج