بر اساس آخرین آمار جهانی دو کشور آمریکا و برزیل همچنان در صدر جدول مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته اند.

به گزارش دلفین، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۶ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۶۶۱ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۷۷ هزار و ‌۵۵۲ نفر جان خود را ازدست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۹۲۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان کرونا در جهان با افزایش ۲۲ هزار و ۱۵۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و ۸۵۹ هزار و ۳۲۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۰۶ هزار و ۹۲۵ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور برزیل که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد با افزایش ۱۴ هزار و ۷۱۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۲۹ هزار و۴۰۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۳۰ هزار و ۴۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

روسیه به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸ هزار و ۴۲۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۱۴ هزار و ۸۷۸ مبتلا رسیده‌ است؛ تاکنون ۴ هزار و ۸۵۵ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، هند و فرانسه نیز به ترتیب با ۲۸۶ هزار و ۷۱۸، ۲۷۶ هزار و ۳۳۲، ۲۳۳ هزار و ۱۹۷، ۱۹۸ هزار و۷۰۶ و ۱۸۹ هزار و ۲۲۰ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آلمان با ۱۸۳ هزار و ۷۶۵ مبتلا و پرو با ۱۷۰ هزار و ۳۹ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و اسپانیا به‌‌ترتیب با ۶۱۵ هزار و ۴۱۶، ۲۱۱ هزار و ۸۰ و ۱۹۶ هزار و ۹۵۸ هزاربهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

  • نویسنده : 1007
  • منبع خبر : موج