معضلات صنایع ملی و مدیران پروازی برای جامعه‌ی هرمزگان 20 سپتامبر 2021

معضلات صنایع ملی و مدیران پروازی برای جامعه‌ی هرمزگان

دکترای علوم ارتباطات و مدرس دانشگاه تشریح کرد: بسیاری از مدیران این مناطق و بنگاه‌ها مدیران پروازی هستند و نگاهشان یک نوع نگاه کشوری است نه استانی که این مسائل نیز به چالش و آسیب‌های اجتماعی در هرمزگان دامن زده است.

تیتر 1
افزایش اقدام به خودکشی در شرایط شیوع کرونا 18 سپتامبر 2021

افزایش اقدام به خودکشی در شرایط شیوع کرونا

خودکشی و اقدام به خودکشی یکی از آسیب‌های اجتماعی است که همواره جامعه‌ی بشری را تهدید می‌کند.

رفع کابوس تعطیلی معادن گچ هرمزگان / هزار نفر اشتغال‌زایی جدید در انتظار استان 18 سپتامبر 2021

رفع کابوس تعطیلی معادن گچ هرمزگان / هزار نفر اشتغال‌زایی جدید در انتظار استان

سنگ گچ یکی از مهم‌ترین تولیدات معدنی هرمزگان به‌حساب می‌آید که با توجه به مازاد تولید، همواره یکی از کالاهای صادراتی پرطرفدار در استان است.

شماره شصت و نهم نشریه دلفین منتشر شد 17 سپتامبر 2021

شماره شصت و نهم نشریه دلفین منتشر شد

شماره شصت و نهم نشریه دلفین با تیتر «معضلات صنایع ملی و مدیران پروازی برای جامعه‌ی هرمزگان» به‌عنوان تیتر اصلی منتشر شد.

لزوم جراحی غده‌های سرطانی حوزه‌ی تولید 13 سپتامبر 2021

لزوم جراحی غده‌های سرطانی حوزه‌ی تولید

رئیس خانه صنعت و معدن هرمزگان ضمن تأکید بر این‌که تولیدکنندگان سختی‌ها را تاب آورند تا مردم کشورمان با سختی‌های کمتری مواجه شوند، اظهار داشت: از دولت جدید توقع داریم آسیب‌های حوزه تولید را واکاوی کند و غده‌های سرطانی که تولید و تولیدکننده را تضعیف کرده است، به‌طور کل از میان بردارد.

بی‌سرانجام ماندن پرونده‌ی خروج داروهای کرونایی از بیمارستان بندرعباس 13 سپتامبر 2021

بی‌سرانجام ماندن پرونده‌ی خروج داروهای کرونایی از بیمارستان بندرعباس

چندی پیش خبری مبنی بر دستگیری کارمند یک بیمارستان‌ در بندرعباس به جرم خروج داروهای کرونایی و فروش با قیمت گزاف در بازار منتشر شد که پس از این خبر تمام گمانه‌زنی بر این بود که این داروها از بیمارستان شهید محمدی خارج شده است.

اعضای شورا هزینه‌های تبلیغات خود را شفاف‌سازی کنند 12 سپتامبر 2021

اعضای شورا هزینه‌های تبلیغات خود را شفاف‌سازی کنند

عضو شورای شهر بندرعباس تشریح کرد: با هدف برداشته شدن نخستین قدم جهت تحقق شفافیت در شورا از ریاست محترم شورا درخواست کردم کمیته‌ای جهت بررسی هزینه‌های انتخاباتی همکاران محترم و معرفی منابع تأمین آن‌که هر دوره مورد سؤال و ابهام مردم بود، تشکیل دهد تا با اعلام نتایج آن شائبه‌ای در این زمینه باقی نماند.

سینمای هرمزگان نیـازمند آموزش و حمایت مالی 11 سپتامبر 2021

سینمای هرمزگان نیـازمند آموزش و حمایت مالی

در آستانه 21 شهریورماه روز جهانی سینما به سراغ این فیلم‌ساز هرمزگانی رفتیم تا اوضاع و شرایط این روزهای سینما و سینماگران استان را جویا شویم.

شهرداری بندرعباس باید از تیم‌داری حرفه‌ای کنار بکشد 11 سپتامبر 2021

شهرداری بندرعباس باید از تیم‌داری حرفه‌ای کنار بکشد

شهرداری به‌عنوان نهادی عمومی در تمام ابعاد در قبال تمام آحاد جامعه مسئول است و به نظر می‌رسد که تمرکز بر ورزش همگانی به جای سوق یافتن به سمت تیم‌داری حرفه‌ای باید در اولویت قرار گیرد.

کاهش رونق بنادر و افزایش نـرخ ارز و تـورم / قدرت خرید مردم هرمزگان کاهش یافته است 09 سپتامبر 2021

کاهش رونق بنادر و افزایش نـرخ ارز و تـورم / قدرت خرید مردم هرمزگان کاهش یافته است

بزرگ‌ترین و بارزترین ضربه‌ی کرونا بر بدنه‌ی اقتصاد وارد شد و این ویروس آشکارساز ضعف‌های نظام اقتصادی در بعد جهانی و داخلی را بیش‌ازپیش آشکار کرد تا جایی که بسیاری مقالاتی مبنی بر پایان سرمایه‌داری در عصر پساکرونا منتشر کردند.

هنر و هنرمند در عصر همه‌گیـری کرونا 09 سپتامبر 2021

هنر و هنرمند در عصر همه‌گیـری کرونا

یکی دیگر از حوزه‌هایی که کرونا تأثیر بسیاری بر آن گذاشت حوزه‌ی فرهنگ و هنر است، در شرایط فعلی و در کوتاه‌مدت شاید عموم مردم تأثیر از رونق افتادن فعالیت‌های فرهنگی-هنری و گوشه‌نشین شدن هنرمندان را درک نکنند.

دور زدن قانون حمایت از مستأجران در دوران کرونا 07 سپتامبر 2021

دور زدن قانون حمایت از مستأجران در دوران کرونا

با شروع کرونا دولت برای کمک به مستاجرین و همچنین جلوگیری از نقل و انتقالات در شرایط پاندمی وارد عمل شد و طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا مستاجرین می‌توانند در واحدی که اجاره کرده‌اند بمانند و هیچ مالکی حق ندارد از آن‌ها بخواهد خانه را تخلیه کنند.

محافظه‌کاری و ترس متخصصان هرمزگان 07 سپتامبر 2021

محافظه‌کاری و ترس متخصصان هرمزگان

عضو هیئت‌علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه هرمزگان به نقش و تأثیر متخصصان و کارشناسان در تصمیمات استانی برای مدیریت و پیشگیری از شیوع و تداوم وضعیت بحرانی کرونا در هرمزگان اشاره کرد و اذعان داشت: اکثر متخصصان مقیم هرمزگان محافظه‌کار و ترسو هستند، متخصصان در استان‌های دیگر مانند فارس و اصفهان واکنش های محکمی نشان می‌دهند اما در هرمزگان این شجاعت وجود ندارد.

سردرگمی تزریق کنندگان واکسن اسپوتنیک در هرمزگان 07 سپتامبر 2021

سردرگمی تزریق کنندگان واکسن اسپوتنیک در هرمزگان

افرادی که در هرمزگان دوز اول واکسن روسی اسپوتنیک را تزریق کرده‌اند، ماه‌هاست که در انتظار تزریق دوز دوم هستند و مشخص نیست تا چه زمانی باید در انتظار باشند.

تبدیل داروخانه‌ها به سوپر مارکت 07 سپتامبر 2021

تبدیل داروخانه‌ها به سوپر مارکت

اجرای آیین‌نامه تأسیس داروخانه‌ها توسط سازمان غذا و دارو را سبب احتمال ورشکستگی حدود 13 هزار داروخانه قلمداد کنند که مطمئناً صدمات جبران‌ناپذیری به زنجیره توزیع دارو وارد خواهد کرد.

سرعت فزاینده‌ی قطار مرگ در گذر از هرمزگان 07 سپتامبر 2021

سرعت فزاینده‌ی قطار مرگ در گذر از هرمزگان

اگر آغاز شیوع ویروس کرونا در هرمزگان را اسفندماه 1398 در نظر بگیریم، شیب نمودار تعداد افراد بستری در هر پیک رشد چشمگیری در استان داشته است